10. oktoobril toimunud Viimsi kaasava eelarve ideede hindamiskomisjoni istungil valiti välja 13 ideed rahvahääletusele suunamiseks.
Komisjon otsustas suunata 1.– 30. novembril toimuvale Viimis kaasavasse eelarvsesse esitatud ideede rahvahääletusele 13 ideed, mis valiti välja 20 esitatud idee hulgast. Hääletamisele ei suunatud 6 ideed ning 2 ideed liideti üheks.
Esitame järgnevalt väljavõtte hindamiskomisjoni protokollist:
1. Alevike üldkoosolekute, vanemate (Viimsis, Haabneeme) valimiste ettevõtmise korraldamine
Alevike vanemate valimine ja vastava teavituskampaania korraldamine Viimsi ja Haabneeme elanikele.
Komisjon leidis, et tegemist on kodanikualgatusega ning põhimäärus võimaldab täna seda kõike juba.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
2. HAABNEEME LIUMÄGI-RANNAVAAL
Haabneeme randa madalasse vette avalikuks kasutamiseks rajada laste liuväli, mis oleks disainitud Viimsis juba kasutuses oleva ühe sümboli – vaalapoja – kujulisel.
Komisjon leidis, et selle idee teostamiseks tuleb õppida ja suhelda Pärnuga, kus on supelrannas elevandikujuline laste liumägi.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
3. Hundi tee turvaliseks ja kauniks
Paigaldada Hundi tee sõiduteele 30 lillekasti suurusega 1000x1000x800 mm, kordamööda sõidutee paremale ja vasakule servale, eesmärgiga vähendada autode sõidukiirust ja muuta Hundi tee aleviku ühe keskse tänavana kauniks ja turvaliseks tänavaks kõikidele liiklejatele.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
4. Jalgratta õpperada
Luua jalgratta õpperada, mis on mõeldud eelkõige lastele ja algajatele ratturitele rattasõidu baasoskuste harjutamiseks, et liikluses ohutult liigelda.
Komisjon täpsustab, et asukohaks on kinnistu nr 89001:001:0901 ehk Hobukastani haljak, Pärnamäe küla.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
5. Kergliiklustee Muugale
Pikendada kergliiklustee Kasekännu ja Muuga tee ristmikult kuni Vesiniidu ja Muuga tee ristmikuni.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Mitte suunata hääletamisele.
Komisjon leiab, et idee ületab kaasava eelarve etteantud piirsummat ja tekitab omandiküsimusi. Lisaks ei vasta idee § 5 lõikes 2 esitatud hindamiskriteeriumitele.
6. METSAKASTI KORVPALLIVÄLJAK
7. Metsakasti korvpalliväljak
Metsakasti külas on külaplats, kus on mõned laste mänguväljaku elemendid ning rannavõrkpalliplats. Ettepanek Metsakasti külaplatsile (Jäätma ja Hansuniidu tee nurgale (8900:001:0478)) rajada ka korvpalliväljak, kas 3×3 (ehk poolväljak) või täismõõtmetes, sõltuvalt kaasava eelarve võimalustest.
Komisjon leidis, et ideed 6. ja 7. on samasisulised ja need tuleb liita.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
Komisjonil liita ideed 6. ja 7. ühtseks tervikuks.
8. Multifunksionaalne spordiväljak Haabneeme aleviku
Rajada Haabneeme aleviku, Nurme mänguväljaku (89001:010:2634) kinnistule multifunksionaalse ja avalikuks kasutamiseks mõeldud spordiväljaku “puur”, kus oleks võimalik harrastada jalgpalli, korvpalli, käsipalli, võrkpalli ja tennist.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
Komisjon täpsustas idee algataja „puuri“ mõõtmeid ning eelarvet ning täiendab enne hindamisele suunamist antud ideed lähtuvalt saadud tagasisidest.
9. Mängutuba Väike Viimsilane
Luua Viimsisse mängutuba nimega Väike Viimsilane, mis oleks sobiv eelkooliealistele (0-6 eluaastat) lastele sünnipäeva korraldamiseks, kui ka päevaseks külastuseks, beebikooliks ning pakkuda uusi huvitavaid mängu- ja huviringe.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Mitte suunata hääletamisele.
Komisjon on seisukohal, et ideed ei saa suunata hääletamisele, sest lisaks omandiküsimusele ja asjaolule, et komisjon ei pea õigeks avalike vahendite kasutamist eraettevõtluse teostamiseks, ei vasta idee § 1 lõike 3 tingimustele.
10. NUTIKAS RATTAPARKLA Haabneeme randa
Nutikas rattaparkla on parim lahendus jalgratta mugavaks ja turvaliseks parkimiseks Haabneeme randa. Jalgrattaga liikleja saab ratta parkida mugavalt parklasse nii, et ei pea ise rattalukku kaasas kandma. Jalgrattaga liikleja saab jalgratta lukustada parklas kohapeal kasutades selleks kas mobiiltelefoni või erinevaid viipekaarte (nt: Swedbank, SEB, LHV, RIMI, Partner, Roheline kaart jne). Nutikad parklad on kasutajatele tasuta.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Mitte suunata hääletamisele.
Komisjon soovitab jätkata läbirääkimisi kaubanduskeskuste ja teiste asukohtade kasutuselevõtmiseks. Esitatud kujul ei saaks vald seda teostada, st tuleks võtta pakkumised sarnastelt ettevõtetelt. Komisjoni seisukoht on mitte suunata hääletamisele, sest komisjon ei pea õigeks avalike vahendite kasutamist eraettevõtluse teostamiseks ning idee ei vasta § 1 lõike 3 tingimustele.
11. Pringi paadisild
Pringi paadisilla lähistele rannajoonele võiks hajutatult paigaldada standardsed lamamistoolid, mida tuul ja jää ei liiguta. Näidise võib võtta Hiiumaa Kassari rannast. Lisaks paigutada prügikastid ja mõelda parkimisele. Suvekuudel võiks lubada teisaldatavat rannakohvikut suunaga Viimsi keskuse poole veepiirile, paadisillast veidi eemale, ning koos mugavate istumistega päikeseloojangu nautijatele.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Mitte suunata hääletamisele.
Komisjon on seisukohal, et kuigi esitajale on saadetud mitu päringut, ei ole idee esitaja esitanud täiendavaid andmeid ja idee ei vasta § 4 lõike 3 tingimustele, mistõttu ei saa ideed hääletusele suunata.
12. Püünsi Noortekeskuse laienemine
Toetada Püünsi Noortekeskuse jätkusuutlikku arengut ning noortekeskust külastavate noorte mitmekülgset arengut, laiendades avatud noorsootöö teenust väliterrassile. Teenuse laiendamiseks väliterrassile soetatakse varikatus, projektor koos ekraaniga, mängud (Mölkky, WildEst, jt), mööbel. Mööbli ning muu tehnika soetamise järgselt sisustatakse kevadperioodil väliterrass, mida kasutatakse avatud noorsootöö teenuse jätkusuutlikkuse tagamiseks, sh korraldatakse väliterrassil filmiõhtuid, turniire ning muid noorte endi poolt välja pakutud ning ellu viidud tegevusi.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
Komisjonil täiendada ideed vastavalt esitaja saadetud idee nime ja eelarve täpsustusele.
13. Pōhjakonna treppi lift
Täna saab Pōhjakonna trepist liigelda vaid jalgsi. See pole aga vôimalik kärude, rataste, ratastoolide jmt tehnika abil. See aga tekitab olukorra, kus nii Lubja küla, kui ka Pärnamäe küla lapsed, väikelaste lapsevanemad ja vanemad inimesed peavad kasutama kas ühistransporti vôi tegema suure ringi, et pääseda Viimsi keskusesse. Selle probleemi lahendaks Pōhjakonna lift. Lifti abil saaksid liikuda kōik eelnimetatud vahendid ja sihtgrupid ning see ühendaks märkimisväärselt kahte Viimsit ning suurendaks jalgsi/ratastel jne liikumist Viimsi vahel.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Mitte suunata hääletamisele.
Komisjon leiab, et idee ei vasta § 4 lõike 3 tingimustele ning tekitab suure surve järgmise aasta eelarvetele.
14. Randvere- Metsakasti ujumiskoht
Kaevuaia tee ujumiskoha esimesed paarteist meetrit vetteminekut on äärmiselt ebameeldivad. Põhi on hästi mudane ja selleks, et jõuda liivikuni, peab sumpama läbi mudase rannaserva. Samas vesi läheb seal sügavaks üsna pikkamisi, mis teeb supluskoha eriti sobivaks lastele ja lastega peredele. Olukorra saaks lahendada käigurajaga merre, mis on vajalik igal kevadel paigaldada ja igal sügisel moodulid kaldale tõmmata ja talveks sinnasamasse ladustada.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
15. Tammneeme sadama süvendamine
Tammneeme sadama taastamise eesmärgiks on pakkuda viimsilastele aadressil Mereääre tee 11 vaba aja veetmiseks turvaline merelepääs. Selleks on vallavalitsusega sõlmitud ka avaliku kasutamise servituudi lepingud. Projekteerimist ja ehitusluba on kogukond finantseerinud omavahenditest, nüüd kutsutakse rannarahvast üles ühiselt süvendama merelise juurdepääsutee hinnangulise maksumusega 50.000 eurot.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
16. Ujumise ja vettehüppe ujuvplatvormid Haabneeme lahte
Paigaldada Haabneeme lahte merepõhja ankurdatult ja redeliga varustatud pontoonidel olevad platvormid, millelt saab vette hüpata.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
17. Vabaajakeskus täiskasvanutele
Idee on luua Viimsisse koht, kus saaksid käia need vahepealsed inimesed, kes enam võib-olla nii väga diskoteeki minna ei taha, aga päevakeskuse jaoks ilmselgelt liiga noored. Nädala sees korraldaks erinevaid üritusi – mälumänguõhtuid, kaardi- ja lauamängude õhtuid, erinevaid töötubasi ja koolitusi. Samas oleks olemas hea söök ja jook. Päevasel ajal oleks avatud söögikohana. Reede ja laupäeva õhtuti mõnus muusika, et saaks soovi korral ka jalga keerutada. Erinevad teemapeod.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Mitte suunata hääletamisele.
Komisjoni seisukoht on mitte suunata hääletamisele, sest komisjon ei pea õigeks avalike vahendite kasutamist eraettevõtluse teostamiseks ning idee ei vasta § 1 lõike 3 tingimustele.
18. Viimsi Discgolfipargi muutmine/korrastamine
Muuta Viimsi DiscGolfipark Professionaalsele tasemele, et viia läbi seal kõrgetasemelisi võistlusi, näiteks Eesti Discgolfi karikasarja. Lisaks muuta olemasolevaid radu lühemaks, et ka harrastajatel oleks võimalik mängida lihtsustatud rada.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
Komisjonil lisada esitajalt laekunud täpsustatud eelarve ideele.
19. Viimsi aleviku jõulinnaku rajamine
Täna on puudu lastel ja eakatel vabas õhus teha tervist virgestavaid sooritusi. Selle probleemi lahendamiseks on rakendada ellu idee rajada alevikku keskele veehoidla piirkonda jõulinnak, analoog Haabneemega. Võib olla ka veidi väiksema mahuga kuna kogukond on ka sealsetest pea poole väiksem.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
20. Viimsi aleviku tenniseseina rajamine
Idee rajada Viimsi aleviku keskele veehoidla piirkonda tennisesein, analoog sellel aastal Püünsi külla rajatud tenniseseinaga. Täna on Viimsi alevikus Mõisapargis kaks tasulist tennise väljakut. Seal toimub aastast vaid lühike periood kui mängimas käiakse ja nii juba mitmeid aastaid. Puudu on Viimsi aleviku kogukonnal (ca kolm tuhat inimest) koht, kus iga vaba hetk saab minna värskes õhus harrastada iseseisvalt tennise mängimist.
Hindamiskomisjoni kommentaar: Suunata hääletamisele.
***
Hindamiskomisjoni koosolekul osalesid vallasekretär ja komisjoni esimees Leevi Laever, planeeringute osakonna juhataja Merje Muiso, haljastus- ja heakorrateenistuse juhataja Allar Lehtsalu, ehitus- ja kommunaalosakonna juhataja Taavi Valgmäe ja teabehalduse vanemspetsialist Getter Martins.
Tunnuspilt: kollaaž kaasava eelarve tänavusele konkursile esitatud ideedest.
Loe samal teemal:
„GALERII: valmis eelmise kaasava eelarve ideekonkursi võitnud madalseiklusrada“
Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.
Viimsi Uudised
Jaga: