Eesti 200 soovib arupärimistega selgitusi Randvere kooli juhtimise ning järelevalve kohta

Viimsi vallavolikogu 20. mai istungil andisid Erakond Eesti 200 esindajad Atso Matsalu, Jaanus Lember ja  Anneli Laines-Ensling üle kaks arupärimist.

Arupärimises vallavanem Illar Lemettile (Reformierakond) soovitakse selgitusi Randvere kooli juhtimiskriisi ja rahulolu-uuringu teemadel:

„Tuginedes avalikult kättesaadavale infole ning mitmete allikate kinnitatud faktidele, soovime saada vastuseid järgnevatele küsimustele seoses Randvere kooli juhtimise ja rahulolu-uuringuga:

  1. Miks otsustasite sõlmida Margus Tõnissaarega töölepingu ilma katseajata?  On see Viimsi vallas tavapärane praktika? Kes konkreetselt tegi ettepaneku katseaeg lepingust välja jätta?
  2. Millal saabusid vallavalitsusse esimesed kirjad probleemide kohta koolijuht Margus Tõnissaarega. Millised meetmeid või samme vallavalitsus tegi, et olukorda lahendada? Palume infot koos kuupäevadega.
  3. Mitu ametlikku kaebust koolijuhi käitumise kohta on vallavalitsusse laekunud alates Tõnissaare ametisse asumisest kuni tänaseni ning millised on olnud vallavalitsuse vastused? Palume infot koos kuupäevadega.
  4. Millal täpselt toimus teie kohtumine Haridus- ja Teadusministeeriumis Randvere koolijuhi teemal? Kas kohtumisel oli arutelu all koolijuhi sobimatus ametisse?
  5. Kes koostas 29 000 eurot maksva “arenguprojekti” tehnilise kirjelduse, kes valis projekti teostaja ning milliste mõõdikute alusel hinnatakse projekti tulemuslikkust?  Millisest eelarverealt see raha eraldati ja kas see oli eelarves planeeritud?
  6. Millised konkreetsed mõõdikud määravad, kas koolijuhi “isiklik arenguplaan” on õnnestunud või ebaõnnestunud? Kes hindab arengukava täitmist? Millised on tagajärjed ebaõnnestumise korral ja kes teeb otsuse võimaliku töösuhte lõpetamise kohta?
  7. Mitu õpetajat on lahkunud Randvere koolist alates Tõnissaare ametisse nimetamisest ning kuidas on see arv võrreldes Randvere kooli varasema personali voolavusega?

Vastuseid arupärimisele soovime nii kirjalikult kui suuliselt.“

Arupärimises abivallavanem Katrin Markiile soovitakse selgitusi Randvere koolis läbi viidud riikliku järelevalve kohta:

„Tuginedes avalikult kättesaadavale infole, soovime saada vastuseid järgnevatele küsimustele seoses Randvere koolis läbi viidud riikliku järelevalvega:

  1. Oled öelnud, et Randvere koolis läbi viidud riiklik järelevalve on täiesti tavaline praktika ja selles ei ole midagi eriskummalist. Palun tooge välja kui mitu korda on viimase 10 aasta jooksul Viimsi valla haridusasutustes läbi viidud riiklik järelvalve. Millal, millistes haridusasutustes ja milliste järeldustega? Mitu ettekirjutust tehti keskmiselt teistele haridusasutustele ja kui mitu Randvere koolile?
  2. Ettekirjutusi oli Randvere koolile ja kooli pidajale üksjagu. Millises ajagraafikus olete ettekirjutuste täitmisega? Millised ettekirjutused on täidetud õigeaegselt ja millised mitte? Palun esitage täpne loetelu kõigist ettekirjutustest koos staatusega (täidetud/täitmata/osaliselt täidetud) ja tähtaegadega. Kes konkreetselt vastutab iga ettekirjutuse täitmise eest ja millised sanktsioone rakendatakse tähtaegade ületamisel?
  3. Randvere koolil puudub kehtiv arengukava, mis on seadusest tulenev kohustus. Koolijuhi sõnul (vanematekogu protokoll 04.02.2025) „laseb ta protsessi abivallavanemal K.Markiil juhtida“. Sinu enda sõnul juhib protsessi ikka koolijuht. Seega küsimused:
    1. Mis seisus on Randvere kooli arengukava tänase päeva seisuga ja kes seda koostavad – palun nimekiri koos ametikohtadega.
    2. Millal täpselt alustati arengukava koostamisega ja mis põhjusel see on viibinud?
    3. Millisel seaduslikul alusel on abivallavanem võtnud üle koolijuhi seadusest tulenevad kohustused arengukava koostamisel?
    4. Kes kannab vastutust seadusest tulenevate kohustuste täitmata jätmise eest?
  1. Miks oled sina vallavalitsuse poolt “ainuisikuliselt Randvere kooli teemadega tegelemas” ning millise kuupäevaga ja numbriga volikogu või vallavalitsuse otsusega on selline mandaat antud? Kas selline vastutuse koondumine ühe isiku kätte on kooskõlas hea halduse tavaga? Millised on olnud konkreetsed sammud, mille oled ette võtnud Randvere kooli probleemide lahendamiseks viimase 12 kuu jooksul koos kuupäevadega?

Vastuseid arupärimisele soovime nii kirjalikult kui suuliselt.“

Tunnuspilt: Ruslan Dontsov

Loe samal teemal:

Randvere koolis teevad 29 tuhande euro eest juhtimiskultuuri analüüsi sotsidest konsultandid”

Randvere koolis taas hariduskriis

Kokkuvõte Randvere koolis toimunud ministeeriumi haldusjärelevalvest”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: