ERRi uudisteportaalis on 3. augustil ilmunud ajakirjanik Hannele Rudi ETV teleuudise põhjal toimetatud lugu “Maastikuarhitekt: rohealade hooldamata jätmine liigirikkust ei taga”.
Tsiteerime antud uudislugu lubatud mahus:
“Maastikuarhitekt Merle Karro-Kalbergi sõnul rohealade päris hooldamata jätmine liigirikkust ei taga ning vähemalt kord aastas tuleks neid niita. Kindlasti tuleks seda teha aga uutel haljasaladel, sest muidu võtavad umbrohud seal võimust ja teised taimed ei pääse üldse mullast välja.
“Tihtipeale nende värskete haljasalade ebaõnnestumise probleem lihtsalt ongi see rajamisjärgne hooldus. Seda tehakse mitte süstemaatiliselt, pisut pigem lohakalt. Me nägime Tondiraba pargis seda, et me rajasime sinna kümneid tuhandeid ruutmeetrid niidualasid, panime selle seemnesegu sinna maha, aga selleks, et see läheks käima ja hakkaks kasvama, vajab see alguses hoolt, et keegi tõmbaks välja need pujud, sest need tõesti hakkavad muidu väga laiutama,” selgitas Karro-Kalberg.
Kuigi kõrguvad pujud ja maltsad riivavad linnas silma, ei tasu maastikuarhitekti sõnul unustada, et igal taimel on oma funktsioon.”
Täismahus on ERRi uudislugu võimalik lugeda SIIT.
Ka Viimsis käib kohalikes sotsiaalmeediagruppides elav arutelu, kas parkide ja haljakute niitmata jätmine on kõige mõistlikum teguviis elurikkuse tagamiseks. Selle tulemusena on muuhulgas vohama hakanud mitmed võõrliigid, neist kõige kurikuulsam on hispaania teetigu.
Tunnuspilt: kollaaž Mõispargis niitmata jäetud alast ning seal paljunevatest hispaania teetigudest.
Loe samal teemal:
“Viimsilased pole rahul Laidoneri pargi niitmata jätmisega”
“KOMMENTAARIDETA: hispaania teeteod Mõisapargis 19. juulil 2024”
Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.
Viimsi Uudised
Jaga: