VANA VASK! on rubriik, milles tuuakse unustusehõlmast välja vanad, ent märgilised uudislood.
Avaldame taas juhtkirja, mis esmakordselt ilmus Viimsi Uudistes 28. novembril 2023.
28. novembril avalikustati teade, et Viimsi võimuliitu juhtiv Reformierakond on vahetanud partnereid ning sedapuhku on ukse taha tõstetud Isamaa ning tuppa lubatud sinna pikalt pugeda proovinud Keskerakond.
Viimsi võimuliidu siseeluga lähemalt kursis olijatele ei tulnud see uudis üllatusena.
Keskerakond on juba sisuliselt 2022. aasta algusest olnud Viimsi volikogus mitte opositsioonis vaid nö depositsioonis. Nii Annika Vaikla kui Raimo Tann on hääletanud mitmete vallavõimu initsiatiivide poolt ning saanud enda osalusega MTÜ-dele vallalt aeg-ajalt toetusi. Pärast Kristel Menningu (endine ERKE liige) tagandamist volikogu revisjonikomisjoni esimehe kohalt valiti komisjoni esimeheks Raimo Tann. Nüüd on ka formaalselt revisjonikomisjon taas võimuliidu täieliku kontrolli all.
Teisalt on Isamaa liige Mari-Ann Kelam jäänud volikogus mitmel korral võimuliidu eelnõude suhtes erapooletuks ning Jan Trei on olnud sage puuduja. Isamaa kohalik kolmas number Priit Robas aga kaotas hiljutistel Randvere külavanema valimistel pika puuga Kogukondade Viimis esindaja Jaak Sepale. Ning tänavu aasta alguses puhkenud Randvere kooli juhtimiskriisis näitas abivallavanem Marju Aolaid end äärmiselt nõrga juhina. Ilmselt käib refidele pinda ka Isamaa kasvav populaarsus üleriigilistes retingutabelites.
Viimsi Uudiste toimetuse liikmete hinnangul võis üheks määrajaks võimuliidus toimunud vangerduse puhul olla peagi kujundatav uus otsus Tammelaane DP suhtes. Teadupärast hääletas Mari-Ann Kelam 2020. aastal selle detailplaneeringu kehtestamise vastu, kuid Raimo Tann hääletas poolt.
Arvatavasti on Tiitsu teel, kuskohast tänast võimuliitu paljuski hallatakse, iga hääl arvel.
Viimsilaste jaoks tähendab vangedus võimuliidus eeskätt lisakulusid, sest oma kohtadelt lahkuvatele isamaalastele tuleb maksta täiendavaid hüvitisi. Sisuliselt jätkab Reformierakond nii nagu nad soovivad. Isamaalaste käekäik muudab nii sotsid, 200-lised kui kesikud neile senisest veelgi kuulekamateks käetõstjateks.
***
November 2024:
Möödunud aastaga on muutunud niipalju, et Märt Vooglaidi ja teiste vallajuhtidest reformierakondlaste suhted on täielikult sassis ning nüüd käiakse Tammelaane asjus omavahel kohut.
Depositsiooni esindajatena on hakanud hääletama Jan Trei ning kohati ka Meelis Saluneem (EKRE). Treile on võimuliit säilitanud volikogu teise aseesimehe koha, mis võimaldab igakuiselt tasku panna ligi 640 eurot hüvitist sõltumata tööpanusest. Trei pole käesolevas koosseisus ühtki istungit juhatanud, on suht tihti puudunud ning sageli ei osale volikogu istungil täispikkuses. Saluneemele on võimuliidu poolt eraldatud paar lisakohta komisjonides.
Jätkuvalt kehtib tõdemus, et sisuliselt jätkab Reformierakond Viimsi valitsemist nii nagu nemad seda soovivad.
Tunnuspilt: freepik.com
Loe samal teemal:
„REPLIIK: kas oodata on vangerdusi võimuliidus?”
Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.
Viimsi Uudised
Jaga: