Viimsilased arutlevad tuubiga liulaskmise ohtude üle

Viimsilaste Facebooki grupis on lapsevanemad hakanud jagama oma kogemusi ja õpetusi väikelaste tuubiga liulaskmise ohtude üle.

Enamik arutelus osalejaid on jäänud anonüümseks, toome välja kõige iseloomulikumad seisukohad.

Teema tõstatanud lapsevanem: „Lapsevanemad, kes te ostate oma lastele tuubid, palun lugege neile ka sõnad peale, et sellega otsasõit võib mõlemale osapoolele lõppeda väga halvasti. Tuubid on kiiremad ja neid on raskem juhtida ning sellest tulenev kokkupõrge võib põhjustada tõsiseid tagajärgi. Eile sõitsid kaks suuremat last mõisapargi mäel otsa minu lapsele, kes lendas kokkupõrkest õhku, tegi õhus salto ja selle kukkumise tagajärjel veetsime õhtu traumapunktis ja EMO-s uuringutel, kus selgus rindkere raske põrutus. Selline õhulend võib aga lõppeda ka hullemate sisemiste vigastustega. Seega palun korrake oma lastele (teismelistele) üle, et sellise kiire sõidualusega tuleks kokkupõrget igal juhul vältida. Vältida saab eelkõige SEE, kes näeb kuhu ta sõidab. Ja ENNE, kui hakatakse mäest alla tulema, tuleks ikka veenduda, et väiksemad tegelased on jõudnud pärast oma liu tegemist eest ära kõndida. Ohutut liugu kõigile!”

Lõimes osaleja: “Lisaks mainiks, et tagasi üles tuleks minna kuskilt servast, mitte otse sealt kust alla lastakse. paljud aga ronivad tagasi kuskilt keskelt, kus teised juba liugu tahavad lasta ja siis juhtuvad ka sellised otsasõitmised.”

Lõimes osaleja: “Üleelmine nädalavahetus nägin Lauluväljakul tunni jooksul kolme sellist õnnetust. Kõik otsasõitjad olid tuubiga – väikestel lastel ei ulatu jalad/käed mahagi üle ääre, null kontrolli. Pool aega selg ees, laskuja ei tea isegi karjuda, et eest ära tuleks. Vastutustundetud vanemad.”

Lõimes osaleja: “Väiksed pägalikud tihti ei ole veel ka ära õppinud kiiresti mäe jalamilt eest tulemist. Olen näinud sündmusi, kus vanemad lasevad neil liiga kaua olla. Mõlemat osa on vaja lastele õpetada.”

Tunnusfoto: Sõjamuuseumi tagune nõlv on populaarne liulaskmiskoht (Eesti Sõjamuuseumi fotoarhiiv).

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: