Viimsilased nõutud – mida vald ikkagi kriisi korral teeb?

Facebooki grupis Viimsilased jagas vallavalituse PR-osakond 30. jaanuaril infot võimalike elektrikatkestuste kohta seoses peatse Balti riikide Venemaa elektrivõrgust desünkroniseerimisega.

Vastav info oli kopeerituid Päästeameti veebist ning tekitas viimsilastes küsimusi, kuidas kõik kriisi korral ikkagimeie vallas on korraldatud. Kuna valla PR-osakonna vastused kasutaja Viimsi vald alt jäid üldsõnalisteks, siis tekkis ka üksjagu nõutust.

Toome järgnevalt välja antud lõimest iseloomulikumad postitused.

Kasutaja Jaan: Viimsi vald kas Viimsi Vesi As on selleks valmis?

Kasutaja Margus: Arvan, et veepuhastusseadmed väga pikalt alternatiivtoite peal ei hoia. Kui ei saa puhastada, pole mõtet ka kraanist lasta. Paakautod ilmselt ootavad…

Kasutaja Kersti: Mingis erinevas inforuumis elatakse, pidevalt tulevad erinevatelt ministritelt ja ametnikelt sõnumeid, et kõik on koras, täna öeldi,et seadmeid pole ka vaja võrgust välja võtta.

Kasutaja Rein: Päästeameti üllitis, mida Viimsi Vald levitab, soovitab Viimsi vallalt uurida, kuidas kohalik soojatootja ja vee-ettevõte on voolukatkestuseks valmis. Äkki siis Viimsi Vald annaks ühtlasi ka ülevaate sellest. Oleks üks teema ära käsitletud ja asi selge.

Kasutaja Viimsi Vald: Vee- ja soojatootja on kriisivalmidusega tegelenud juba aastaid ja läbi on viidud ka õppusi. Nende võimekuste arendamisega tegeletakse järjepidevalt ja riik on seadnud ka vastavad nõuded, millele peavad elutähtsa teenuse osutajad vastama.

Kasutaja Martin kasutajale Viimsi Vald: Täiesti ümmargune ja sisutühi vastus. Paluks konkreetselt, kas Viimsi Vesi AS ja Adven on võimelised voolukatkestuse korral tarbevett ja kütmist töös hoidma või mitte?

Kasutaja Viimsi Vald: Jah, neil on see kohustus seadusega ette nähtud. Nõuded on avalikes dokumentides ka kirjeldatud (hüperlink dokumentidele).

Kasutaja Rein kasutajale Viimsi Vald:  Aitäh vastuse eest! Nagu vana Baskin ütles, oli küsimus vastatav, aga vastus küsitav. Selle asemel, et ühe lausega kirjeldada Viimsi valla soojatootja ja vee-ettevõtte toimimissuutlikkust võimaliku elektrikatkestuse tingimustes (saab/ei saa hakkama, omab/ei oma autonoomset vooluallikat süsteemide/võrkude tööshoidmiseks, võimalikud katkestused võivad kesta X tundi, kanalisatsioon toimib/ei toimi, jne) anti meile võimalus vastuseid ise otsida lisatud Juhendist, millele lisaks tuleks tutvuda ka Hädaolukorra seadusega, Ühisveevärgi- ja kanalisatsiooni seadusega, Kaugkütteseadusega ja ka Viimsi valla Elutähtsa teenuse kirjelduse ning toimepidevuse nõuetega. Nendest seadustest ja juhenditest saame teada, kuidas asjad peavad olema. Täna oleks hea teada, kas asjad nii ka päriselt on ja kui ei ole, siis kuidas on. Kui Viimsi vald pidas vajalikuks eelseisvast desünkroniseerimisest teavitada, siis suure poliitika kõrval tahaks teada ka seda, mida see protsess valla elanikele nende toas, köögis ja WC-s võib tähendada, seal hulgas äärmiselt ebatõenäolise stsenaariumi korral.

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

JAAK SEPP: Venemaa elektrivõrgust lahtiühendamine – oleme valmis”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: