Ants Ermi FOTOGALERII: ja tagasiteed meil ei ole

Viimsilane Ants Erm alustas piketeerimist Vene saatkonna ees Ukraina idaosa annekteerimise vastu 7 aastat tagasi ja on valmis seda tegema veel vähemalt 7 aastat.

Minu jaoks said piketid Vene saatkonna ees alguse 23. augustil 2014, Musta lindi päeval. Olin juba  kaks ja pool aastat olnud vaba mees vabal maal, s.t. ei kuulunud ühtegi erakonda. Aga poliitiline närv ei lubanud enam seda sigadust, mis Ukrainas toimus, vaikides pealt vaadata. Sestap organiseerisingi 23. augustil piketi Vene saatkonna ees Ukraina toetuseks. Osalejaid oli üllatavalt palju – üle 50 inimese. Hiljem enam niipalju ei ole kunagi olnud.

Edasised salvestised räägivad, et järgmise piketi organiseerisime Kojamehega (Tarmo Kruusimäe) juba koos 21. septembril. 2. oktoobrist alustasime iganädalaste pikettidega, alguses kolmapäeviti, edasi osutus sobilikumaks neljapäev. Ja nii me oleme tänaseks seitse aastat vastu pidanud. Tõsi, osalejaid igal üksikul piketil ei ole palju olnud. Ka on osalejad  vahetunud, aga tavaliselt on ikka 5-10 inimest kohal olnud.

Ei olnud meil plaanis mingeid rekordeid püstitada – tänaseks võib see juba ollagi rekordpikkusega pidev aktsioon – aga ei ole tekkinud ka ühtegi põhjust lõpetamiseks. Vastupidi, ikka ja jälle suudab Venemaa mingi uue sigadusega „üllatada“. Nii me siis seisame…ja tagasiteed meil ei ole…seni veel!

Viimsi Uudised

Jaga: