VANA KULD! Ivo Rull: „Loomade“ korvpall ja Viimsi võimumängud

Avaldame taas kommentaari, mis ilmus esmakordselt Viimsi Uudistes 2020. aasta septembris. Toimetus on taasavaldatavas arvamusloos täpsustanud mõningaid ajamääratlusi.

Ligi seitse aastat tagasi, enne 2017. aasta kohalikke valimisi, helistas mulle Märt Vooglaid (Reformierakond).

Jutuks sõbralikul korvpalliturniiril osalemine, mis toimuks kõikide volikokku kandideerivate erakondade ja valimisliitude vahel. Et oleks selline valimiskampaania käigus paratamatult tekkivate pingete sportlik maandamine, mille lõpetuseks toimuks ühine mõnus koosviibimine omavalmistatud suupistetega.

Kuigi meil Kogukondade Viimsis suuri kossuässasid polnud, otsustasime siiski oma satsiga osaleda – miks mitte sportlikult kohalike poliitikutega sotsialiseeruda?! Käisime eelnevalt isegi Randvere välisväljakul kokkumängu harjutamas. Ning suutsime seal parasjagu mänginud koolipoiste mansat napilt võita.

Olgu kohe öeldud, et turniiril jäime viimaseks. Aga saadud kogemus on olnud väga õpetlik hilisemate Viimsi võimumängude mõistmisel.

Prohvetlikuks osutus, et palliplatsile ei tulnud EKRE, valimisliidu Uued Tuuled ja Rannarahvas esindajad. Neist pole ka hiljem olnud asja kohalike otsuste kujundamisel.

Eelnevalt oli kokku lepitud reegel, et tiimidesse tohivad kuuluda vaid valimistel kandideerivad naised ja mehed. Aga ikkagi tuli Isamaa koosseisus platsile poolproff meeskorvpallur, kes valimistel ei kandideerinud. Eks ole hiljem volikoguski isamaalased sarnast „käekirja“ näidanud.

Kui juhtisin turniiri kohtunikuna vilistanud Tanel Einaste (Reformierakond) tähelepanu isamaalaste poolt selgele reegli rikkumisele, siis ta lihtsalt ei reageerinud. Nagu ka volikogus on tal õnnestunud pea seitse aasta kätt tõsta ilma oma seisukohti suurt avaldamata.

Väljakul toimunu esindas tagasihoidlikult väljendudes korvpalli jõulisemat stiili. Näiteks jooksis sotside tiimist üks rünnakutuhinas mees sirgjooneliselt pikali meie ainsa naismängija, kes kaitsealas paigal seisis. Tulemuseks naismängija kerge trauma.

Vastasmängijate poolset küünarnukitunnet kogesin ise pidevalt ning nõnda palju, et järgmisel päeval oli mul liikumisega suuri raskusi. Sama pidid taluma ka teised meie mängijad.  Nõnda siis võttiski väljakul toimunud hokit meenutavad olukorrad tabavalt kokku meie tiimiliikme Tarmo Maaseli tõdemus:„“Loomade“ korvpall.“

Kui läksime pärast mängu tribüüni kõrval olevasse ruumi konkurentidega nö sotsialiseeruma, oli seal vaid paar-kolm mängijat teistest tiimidest. Kes kiirustades haukasid mõne suupisted ning tõttasid peagi minema.

Reformierakonna kampaaniajuht oli turniiri kajastama organiseerinud TV3 uudistereporteri. Kõige pikemalt sai eetrisse läinud reportaažis sõna Märt Vooglaid, kes palliplatsil viibis kõige vähem.

Kuigi nendes mängudes polnud mingisugust ilu, küll aga rohkelt valu, andsid need edasiseks volikogus toimetamiseks rohkem tausta kui oleksin osanud loota. Olgu kõik tänatud!

Tunnusfoto: autor enne „loomade“ korvpalli turniiri.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: