IVO RULL: punased ruulivad ehk raamatud suvelugemiseks

Meie vahel tujukas, ent enamasti siiski mõnusalt soe ja päikeseline suvi on ideaalne aeg mõtisklevaks ning nautlevaks ilukirjanduse lugemiseks.

Justnimelt selliseks aeglaseks, paar-kolm-neli lehekülge korraga teksti hoomamiseks. Et siis sirutada end lamamistooli terrasil, rõdul või rannas. Või hoopiski suunata pilk puhakama lennuki või rongi aknast. Et seejärel võtta ette järjekordne lugemisamps.

Suvelugemisena eelistatakse tavaliselt kergemat kraami, nii sisult kui formaadilt. Tõepoolest, tülikas oleks randa kaasa vedada mõnd Harari “tellist”, olgugi need põnevad lugemised. Või süüvida päikeselises lõõsas Solženitsõni “Gulagi arhepelaagi” õudustesse.

Nii pannakse reisi- või rannakotti sageli krimakad ja ulmekad ning aialauale maasikakausi kõrvale asetub mõni lemberomaan. Head valikud needki.

Ise olen väga tänulik ühele meie kirjastusele, kes on aastaid üllitanud tõlkesarja nii klassikute kui nüüdisautorite teostega. Mille ühisnimetajaks sõnastan garanteeritud lugemisnaudingu. Just sellest punaste kaantega raamatute sarjast (NB! varajatud reklaam😊) võin pea kinnisilmi valida teose, mis pakub elamust. Tuhat tänu tõlkijatele ja toimetajatele!

Soovin midagi koomilist – siin on Ilf ja Petrov, Irving, Vonnegut, Voinovitš ja mitmed teised.

Tahan filosoofilisemaid mõtisklusi – võtan riiulist Camus, Kafka, Kundera, Hesse, Woolfi, Huxley või Grassi teose.

Seikluslikke ja hoogsaid lugusid janunedes asetan sõrme Bulgakovi, Bukowski, Nabokovi, Capote, Dovlatovi, McEwani, Le Telliere või mulle senini tundmatu nüüdisautorite teose seljale.

Ning kui sumedatel suveöödel soovin süüvida vene hinge põhjatutesse keerdkäikudesse, on hüva võtta ette Ulitskaja, Sanajev, Stepanova jpt.

Suvepuhkusel on tore aias toimetada ja rannas supelda, kontserteid ja suvelavastustusi väisata, reisida ja matkata, tšillida ja grillida. Ning head raamatud raamivad kõike seda punasega.

Ivo Rull on Viimsi Uudiste peatoimetaja.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: