Jaak Sepp: ühe linnu lugu

Paar nädalat tagasi jooksis üks meie pere noormeestest tuppa teatega, et ta on enda mängumaja taga imeliku olevuse avastanud.

Asja uurima minnes avastas abikaasa karvutu, sulgedeta, vaevalt hingava tegelase. Esimese asjana teatasime loomulikult Eesti Metsloomaühingusse, kust anti juhised kiireks tegutsemiseks.

Ega keegi täpselt teadnud, kui kaua äsja koorunud sell seal lamanud oli. Ausalt öeldes olin ise sama skeptiline, nagu erinevd lindudega tegelevad nõuandjadki. Aga abikaasa ei andnud alla ja peale esimest kolme päeva võitlust oli selge, et seekord oleme meie peale jäänud. Nüüd oli aeg ka üritada selgeks teha, kellega tegu ja esimese hooga pakuti rasvatihast. No kui tihane, siis tihane, tore elukas, toidame neid talvel suurima heameelga.

Sulelise kasvades selgus aga tõsiasi, et rasvatihasest on saaanud hoopis käosulane! No mis seal ikka, peaasi, et kull või kotkas lõpuks välja ei tule. Olime algusest peale kokku leppinud, et metsiku linnu koht ei ole puuris ja ühel hetkel tuleb ta loomulikku keskkonda tagasi lasta. Nii ka täna raske südamega ta spetsialisti kätte Kesk-Eestis usaldasimegi.

Miks ma selle loo jutustasin? Samal ajal, kui meie oma linnupoega elus püüdsime hoida, käis paarsada meetrit eemal täie hooga metsa langetamine sissesõiduteede, torustike ja tänavate rajamiseks. Ei olnud takistuseks kokkulepitud pesitsusrahu, pooleliolev kohtuvaidlus ega kogukonna pahameel toimuva üle. Kas tõesti on raha võim nii suur, et igasugune hoolivus ümbritseva osas kaob?

Lõpetuseks teen meie rahavasaadikutele ettepaneku. Enne järgmist volikogu koosolekut tulge korraks Tammelaande ja vaadake, kas olete uhked oma otsuse tagajärjel läbi viidud hävitustöö üle? Ja andke vallarahvale ka teada!

***

Viimsi Uudiste toimetus lisab nende volikogu liikmete nimed, kes 28. aprillil 2020 hääletasid Tammelaanes puhkeotstarbelise metsa kinnisvaraarenduseks muutmise poolt:

Riina Aasma

Tanel Einaste

Kristjan Jõekalda

Valdur Kahro

Siim Kallas

Taavi Kotka

Urve Palo

Raimo Tann

Jan Trei

Loe samal teemal:

Fotod: lageraie Tammelaane detailplaneeringu aladel“

Viimsi Uudised

Jaga: