JUHTKIRI: refid lükkasid spordimehed tanki

Reformierakond Viimsis on asunud aktiivselt uusi valimislubadusi jagama.

Samas pole nad täitnud mitmeid eelmistel valimistel antud põhilubadusi. Tammede pargi tegemist pole alustatudki ja opositsiooni ettepanek hakata selle rajamisega kasvõi etapiviisiliselt peale, hääletati volikogus maha. Miiduranna bastionile Tulevikukooli püstitamise lubaduse realiseerimiseks pole tehtud mitte muhvigi. Ning juba aastal 2013 andsid refid lubaduse, et panevad Viimsi ja Tallinna vahel käima ekspressbussid. Neid ekspressliine pole tänaseni ning refide juhitud volikogu transpordi- ja heakorrakomisjoni pole samuti pidanud mitte ühtki töökoosolekut.

Pettemanöövrina alustasid refid käesoleval nädalal uute valimislubaduste jagamist. Nüüd puudutavad need erinevate spordirajatiste püstitamist ning palakatitele on välja toodud treenerid Tanel Einaste ja Martin Reim. Miks ei ole refid alustanud oma valimiskampaaniat põhitegijatega nagu Siim Kallas, Märt Voogalaid või Valdur Kahro? Sest mida olekski Kallasel oma valijatele nüüd öelda – et lasin omale vallamajja ehitada uue kabineti? Või kuidas selgitaks Kahro „külahulludele“ oma partei poliitikat, kus turbomenetluses on järjepidevalt edendatud Vooglaidi arendusprojekte? Millisel moel selgitaks Vooglaid viimsilastele praegu oma kurikuulsat sedastust, et siin vallas on esindatud kõik korruptsiooni liigid?!

Sestap ongi refid kampaaniatanki lükanud oma spordimehed. Lootuses, et ehk osa nende trennides käivate laste vanematest annavad oma hääle täitumatu isuga oravatele. Ehkki Einaste käsi on volikogus tõusnud alati kuulekalt võimuliidu otsustajate taktikepi järgi, ka näiteks raamatukogu diili või Tammelaane detailplaneeringu toetuseks.

Viimsi Uudised loodab, et senini poliitikaga mitte tegelenud Martin Reim ei pidanud refide nimekirjaga liituma seetõttu, et saaks oma jalgpallikoolile jätkuvalt piisavalt vallalt rahastust. Aga vahest on Reimi liitumine refidega  omamoodi märgiline? On ju need koosseisud, millega Reim on pidanud viimasel ajal ootamatult liituma, kaotanud suureskooriliselt (mitte et see Reimi viga oleks olnud). Ka refide seniste vigadega pole Reimil seost.

Lõpetuseks meenutame refide vallavanem Illar Lemettile tema poolt volikogus antud lubadust, et Viimsi Teataja avalikustab valimistel osalevatele nimekirjadele võrdse väljundi saamise reeglid tänavu aasta esimestel kuudel. Esimene kvartal on läbi ja Lemettil on see lubadus täitmata. Nüüd, kus valla teede äärde on refid lisanud esimese portsu kollast poliittapeeti, ei saa vallavanem enam pugeda õigustuse taha, et aktiivne valimisperiood pole ju veel alanud.

Loe samal teemal:

„Ivo Rull: teeme oktoobrist 2021 refivahetuskuu!“

Viimsi Uudised

Jaga: