Mikk Salu: Eesti 200 riskid on erakonnajuhis Lauri Hussaris

Ajakirjanik Mikk Salu on 21. novembri Postimehes avaldanud pikema analüüsi erinevate erakondade Riigikogu valimisteks valmistumise hetkeseisust.

 Viimsi vaates on antud loos akuutsed kohaliku volikogu esimehe ning tema juhitava erakonna aadressil öeldu:

“Kui vaadata 2019. aasta riigikogu valimistel välja käidud nimekirja, siis oli Eesti 200 väga nõrk. See ei tähenda, et need inimesed oleksid olnud halvad või sobimatud, nad olid lihtsalt tundmatud ja poliitiku maineta. Viimase kohta: kuigi poliitikute maine üle tihti virisetakse, eristavad valijad tegelikult selgelt, kes kandideerijatest on laulja või tantsija ning kes poliitik, ja poliitikud selles võrdluses alati võidavad.

Neli aastat hiljem sisaldab Eesti 200 valimisnimekiri endiselt palju tundmatuid, aga üht-teist on siiski kohendatud. Mitmedki on vahepeal oma usaldusväärsust ja tuntust poliitikuna kasvatanud ja kokkuvõttes on Eesti 200 tugevam kui varem. Riskid on pigem uues erakonnajuhis Lauri Hussaris, kes on vähem tuntud ja Eesti 200 valijate seas vähem eelistatud kui Kristina Kallas, ning Eesti 200 toetajate tõenäoliselt väiksemas valimisaktiivsuses.”

Mikk Salu analüüsiga on täismahus võimalik tutvuda SIIN.

Tunnuspilt: pexels.com

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: