Uue aasta aprillikuust tõuseb Viimsi elektritarbijate võrgutasu keskmiselt neli protsenti

Elektrilevi tütarfirma Imatra Elekter tõstab alates 1. aprillist Viimsis ja Lääne- Eestis võrguteenuse tasu keskmiselt 4 protsenti.

Võrgutasu korrigeerimise põhjuseks toob ettevõte pressiteates välja elektrihinna järsu tõusu. Ka elektrivõrk vajab toimimiseks elektrit ja antud kulu on Imatra Elektril võrreldes seni kehtinud hinnaga kasvanud kokku 47 protsenti.

Imatra Elektri juhatuse esimehe Rudolf Penu sõnul on käesolev võrgutasu korrigeerimine vajalik, et kohaneda muutunud turuolukorraga.

„Elektrihind on kasvanud märkimisväärselt. Nii suurt hinnatõusu ei osanud mitte keegi ette näha. Tänu Imatra Elektri töö järjepidevale efektiivsemale korraldamisele ja digitaliseerimisele suutsime suuremat hinnatõusu vältida,“ kommenteeris Penu.

Viimati muutus võrgutasu Imatra Elektri klientidele 2019. aastal, mil see tõusis erinevate sisendhindade kasvust tulenevalt 6,5 protsenti.

Elektrilevi tütarfirma Imatra Elekter pakub võrguteenust enam kui 22 000 kliendile Viimsis ja Lääne-Eestis. Kokku on kahe ettevõtte hallata 63 000 kilomeetrit elektriliine ja 25 300 alajaama üle kogu Eesti.

Tunnusfoto: pexels.com

Viimsi Uudised

Jaga: