AJAPEEGEL: Alar Miku teadmisel anti luba heki mahavõtmiseks lindude pesitsusajal

Täpsustatud!

Juulis 2017 toimetasid Heki teel Veston OÜ ehitusmehed, et teha ettevalmistusi tee laiendus- ja renoveerimistöödeks.

Loa alustada sealsete hekkide mahavõtmist ajal, mil teadupärast on neis veel palju pesadest välja lendamata noorlinde, kooskõlastas töid teostanud Veston OÜ kinnitusel Viimsi vallavalitsuse kommunaalamet  (juhataja Alar Mik). Alar Mik väitis Viimsi Uudistele, et tegemist oli siiski vallavalitsuse planeerimis- ja keskkonnaameti töötanud ametnikuga.

Tekkinud elanike pahameelt kajastasid toona mitmed meediakanalid – TV3, Delfi, Õhtuleht jpt.

Kuigi toonastes meediakajastustes Viimsi valla kõneisikuna esinenud Alar Mik püüdis kõike toimunut näidata justkui ehitusmeeste omavolina, polnud see nii.

Näiteks 6. juulil 2017 Delfis avaldatud Grete Põlluste uudisloos „FOTOD | Teetööliste hävitustöö Viimsis. Lõhutud linnupesad ja hävitatud hekk” on muuhulgas kirjutatud:

“Verston OÜ juhataja sõnab ettevõtte kaitseks, et enne raietööde alustamist kutsuti hekki hindava pilguga üle vaatama Viimsi Kommunaalameti esindaja. “Keskkonnaametnik vaatas objekti üle ning väljastati tavapärane raieluba, mille alusel oleme objektil töid ka teostanud,” märgib ettevõtte juhataja Veiko Veskimäe.”

Antud lugu saab täismahus lugeda SIIT.

Tunnusfoto: kuvatõmmis 2017. aasta juulis Õhtulehes ilmunud Küllike Rooväli fotogaleriist langetatud hekist päästetud linnupoegadest.

***

29. juulil saatis toimetusele oma versiooni 2017. aasta toimunust Alar Mik. Toimetus on tema selgitustest lähtuvalt täiendanud Delfi ja Õhtulehe omaaegsetele kajastustele tuginenud algset teksti teises lõigus.

Viimsi Uudised

Jaga: