Anna-Maria Veidemann-Makko: Viimsis on hea ja turvaline, siin on ühtehoidev kogukond

Viimsi Uudised palus paljudel viimsilastel nimetada Viimsis elamise kolm kõige suuremat plussi ja kolm kõige suuremat miinust.

Täna avaldame ajakirjanik Anna-Maria Veidemann-Makko vastused.

Olen Viimsis elanud juba 12 aastat ja näinud selle hoogsat linnastumist pealt. Kui siia kolisime, siis oli meie Heki tee maja üks esimesi ja tänaseni kõrgeim kortermaja.

Plussid

Palju rohelust ja imeilus rand vaid mõnusa jalutuskäigu kaugusel. Kuigi rohelust on jäänud aastatega palju vähemaks on siiski säilinud kontakt loodusega ja see on ka lapsele hea kasvukeskkond. Suvel ei pea tingimata maale või Pärnu randa sõitma, kui endal rohelus ja rand olemas.

Tugev taristu – juba suuri ostukeskusi on Haabneemes kolm ja toidupoode igale maitsele ning rahakotile. Samuti söögikohti ja vaba aja veetmise võimalusi lastele.

Ühtehoidev elanikkond – kuigi Viimsi on väga suur, siis on siin hea ja turvaline ning ühtehoidev kogukond. Eriti toredad on Viimsilased ja Viimsi taaskasutab Facebooki grupid, kust saab kiiret abi ja nõu mistahes murele ja probleemile.

Miinused

Ummikud ja autostumine – valdaval osal viimsilastest on tööd ja tegemised Tallinnas.  Hommikuse ja õhtuse tipptunni ajal on lasteaeda ning tööle jõuda täielik piin kui pole just elektriautot, mis võimaldab sõita ka bussirajal. Kui meie hommikused sõidud lasteaeda venisid tunni ja enama pikkuseks, siis soetasimegi elektriauto, mis näpistas ajast tubli 25 minutit. Õhtul koju sõites on aga teekond sageli samuti 45 minutit pikk.

Korralik riidepood täiskasvanutele ja lastele – kõiksugu toidu- ja pudukaupade poode ning apteeke on palju, aga mõned odavkettide riidepoed võiks samuti Viimsisse oma tee leida. Hetkel siin valdavalt second-hand või komisjonipoed, mille vastu pole midagi. Aga korralikku riidepoodi, kust ka lastele igapäevariideid osta, siin lihtsalt pole.

Bussiliiklus – selle võrgustiku peaks ka uuesti üle vaatama ja veel rohkem busse käima panema ning erinevatel suundadel, miks mitte ka Lasnamäele. Kui veel Peterburi teel TV3s töötasin, oli mu bussiteekond läbi Kadrioru Poska peatuse pea tund aega. Sageli võtsin lihtsalt takso, et aega säästa, mis tõi rahakotile meeletud kulud. Ka nädalavahetusel võiks bussigraafik tihedam olla, mitte nii, et kui maha jääd, siis ootad ja külmetad üle 20 minuti.

Magalarajooniks muutumine – see on paratamatu, aga tundub, et varsti on iga viimnegi vaba maalapp kortermajaga täidetud. See on võtnud kõvasti vähemaks Viimsi rohelust ja erilisust.

Foto: Ilmar Saabas

Viimsi Uudised

Jaga: