VANA VASK: Antoon van Rens: “Pange kinni see kuradima Stuudium!” ja “Meil võetakse maha sellist paska!”

Vana Vask on rubriik, milles meenutatakse viimsilastele erinevaid uudiseid Viimsi vallas varem toimunust.

Avaldame taas loo, mis ilmus esmakordselt Viimsi Uudistes 12. aprillil 2023.

***

5. aprillil toimus Randvere koolis õpetajate, abivallavanem Marju Aolaidi ning vallavolikogu noorsoo- ja hariduskomisjoni esimees Antoon van Rensi kohtumine.

Viimsi Uudistele on laekunud informatsioon, et selle koosoleku teemaks oli peamiselt Randvere koolis tekkinud juhtimisprobleemide arutelu. Põhiliselt rääkis antud koosolekul Antoon van Rens, kes tegi väga ootamatu avalduse kui teema jõudis Randvere kooli Stuudiumis direktori aadressil tehtud kriitikani.

“Pange kinni see kuradima Stuudium! Pange kinni see kommentaarium!” hüüdis van Rens.

Ning lisas mõne aja pärast: “Meil võetakse maha sellist paska!”

Viimsi Uudiste toimetus pöördus 8. aprillil e-kirjaga Antoon van Rensi poole kahe küsimusega:

  1. Kas kinnitate infot, et tegite 5. aprilli koosolekul üleskutse panna Randvere kooli Stuudium kinni?
  2. Kui jah, siis millega Te sellist üleskutset põhjendate?

11. aprillil laekus Antoon van Rensilt toimetusele pikem kommentaar, milles avaldame alljärgnevalt teemaga seotud olulised osad:

“/—/

Kinni mätsimisest sa meid tõesti süüdistada ei saa, oleme kohtunud kõikide osapooltega ja kõikidest  kohtumistest on saadetud kõikidele Randvere Kooli lapsevanematele ja õpetajatele protokollid. Kohtumisest õpetajatega on samuti koostatud protokolli, mida homme või ülehomme Stuudiumi kaudu levitatakse. Soovitan ka lugeda vallavolikogu noorsoo- ja hariduskomisjoni protokolli.

Oleme kõik teadlikud, et Randvere koolis on teemasid, millega me peame tegelema. Seetõttu oli meil kohtumised kõigi osapooltega erinevates kooslustes. Järgmisel nädalal jätkame ja jõuame tegevusplaanini, et hakata võimalikult kiiresti teemasid lahendama. Praegused arutelud Stuudiumis seda ei võimalda, neil pole enam lisandväärtust ja nad tekitavad koolis infomüra.

/—/

Stuudium on õpilastele ja õpetajatele suunatud päevik ja igapäevane töövahend, mis aitab õppematerjale hallata ja korraldada ja mis võimaldab tõhusat igapäevast õppetööga seotud suhtlust (kodutööd, õppekäigud, arenguvestlused, puudumised ja asendused jne). Stuudium ei ole mõeldud vanemate, kooliõpetajate ja kooli juhtkonna vaheliste probleemide selgeks vaidlemiseks.

/—/

Minu ettepanek kohtumisel oli kasutada suhtluskanaleid õigesti ja võtta osapoolte vaheline suhtlus jälle kooli kontrolli alla, selleks on esimene samm Stuudiumis gruppides kommenteerimise võimaluse lõpetamine. Konkreetsetele inimestele kirja saatmise võimalus jääb alles. See tagab ka selle, et kõik inimesed räägivad enda eest ja see väldib vale või puuduliku info levikut. Praeguses olukorras on see parim viis tagada töörahu taastamine koolis. Seda saab teha loomulikult ainult eeldusel, et tõstatatud probleemidega tegeletakse ja lahendusteni jõutakse mõistliku aja jooksul.

/—/“

Tunnuspilt: kuvatõmmis Randvere kooli Stuudiumi avalehest.

Loe samal teemal:

Petitsiooniga kogutakse allkirju Randvere kooli direktori umbusaldamiseks” 

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: