Ants Erm: Hoia Jumal Eestimaad!

Tänased head uudised on, et koroonaviirusele on leitud efektiivsed ravimid ja neid juba ka toodetakse.

„Itaalia riiklik ravimiagentuur (AIFA) andis veebruari algul Euroopa ravimiameti (EMA) nõusolekut ootamata rohelise tule monoklonaalsete antikehade kasutamiseks COVID -19 patsientide ravis.“ (Delfi, 21.02,2021). Sama ravimiga raviti terveks president Donald Trump, kes, nagu nüüdseks selgunud, oli ikkagi väga raskelt haige.

„Veidi keerulise nimega viirusevastane ravim bamlanivimab sai Rootsi ravimiametilt eelmisel nädalal n-ö erakorralise litsentsi. See tähendab, et ravim ei ole veel ametlikult heaks kiidetud, aga arstid võivad seda siiski välja kirjutada, vahendab SVT Nyheter.“ (Delfi, 21.02,2021).

Halb uudis on, et Eesti (nakatumisnäit 763) on tõusnud Euroopas ja kogu maailmas Tšehhi (1112) ja San-Marino (1021) järel kolmandale „auhinnalisele“ kohale.

Halb uudis on , et 15. märtsiks ületab Eesti 14 päeva nakatumisnäitaja 1500 piiri – vt. joonis 1. Ehk siis taseme, mis on olnud maksimumiks Leedule, Portugalile, Serbiale ja Andorrale. Vaid Belgia ja Tshehhi on käinud suuremast põrgust läbi. Ühtegi põhjust, et see trend lähima kahe nädala jooksul ei jätku, ma ei näe. Isegi kui kohe midagi radikaalset ette võtta – esialgu seda küll kusagilt ei paista -, ei juhtu enne kahte nädalat midagi!

Joonis 1. 14 päeva nakatumise prognoos veebruari (1.-20. veebruar) andmete alusel

Kahjuks juba tavapäraselt halb uudis on koroona levik meie lähiümbruses, aga nüüd juba meie oma Viimsis (vt. joonis 2).

Joonis 2. Nakatumine Eestis, Viimsis ja lähiümbruses. NB! Maardul on teine telg.

Selle raske olukorra valguses tuleks loo pealkiri lahti mõtestada järgmisel:  vox populi vox Dei – rahva hääl on Jumala hääl. See tähendab, et me peame ennast ise hoidma!

Meeleolukat, aga turvalist Eesti Vabariigi sünnipäeva!

 Viimsi Uudised

Jaga: