Ants Erm: olukorrast koroonarindel

Häid uudiseid seekord ei ole ning enne paari nädalat pole neid paraku ka oodata.

11. märtsi rekordiline nakatumine (1957 uut juhtumit) oli täiesti oodatav tulemus peale traditsiooniliselt vaiksemat nädalavahetust. Olgu selle tõestuseks allolev joonis. Siniste väärtuste järgi on arvutatud trendijoon ehk prognoos, oranžid on tegelikud väärtused. Nagu näha, osutus prognoos osutus pisut „pessimistlikuks“.

Halb uudis – Eesti on tõusnud nii Euroopas kui maailmas teiseks, paar päeva veel ja oleme kindlad „liidrid“ (et mitte öelda luuserid) – vt. järgmist joonist.

Eestis kasvavad rekordilised nakatumisnäitaja igal pool. Viimsi, mis stabiliseerus jaanuaris tunduvalt madalamal nivool kui Eesti tervikuna, on nüüd kahjuks uuel tõusul.

Maardu olukord on segane  – kas 3000+ on nüüd maksimum või hakkab edasi kasvama? Et kasvuruumi on, näitab Anija vallas Kehras toimuv, kus nakatumisnäitaja ületas eile 4000 piiri. Kogu supernakatumine on leidnud aset kõigest viimase kolme nädalaga, enne seda oli Anija vald faktiliselt viirusevaba.

Tahaks rindereportaaži lõpetada tuntud fraasiga, et „enam ei ole kaotada midagi“. Aga on ikka küll – kui tänane trend jätkub, siis tuhanded elud enne suve, lisaks terve suvi meie kõigi jaoks.

Head inimesed, palun püsige kodus nii palju kui võimalik – ainult nii me võidame selle sõja!

Viimsi Uudised

Jaga: