Avalikustati veel 8 kaasava eelarve konkursile saadetud ideed

Tänavune Viimsi valla kaasava eelarve ideekorje toimus 1. juunist 1.augustini.

Viimsi Uudised on juba tutvustanud kahte kaasavasse eelarvesse juunis laekunud ideed (06.07.22). Ning pärast konkursi ideekorje lõppu (03.08.22) veel kümmet tolleks hetkeks avalikustatud ideed.

8. augustil on Volis keskkonda lisatud täiendavalt 8 ettepanekut kaasavasse eelarvesse, milledest järgnevalt anname lühiülevaate nende kuvamise järjekorras.

Alevike üldkoosolekute, vanemate (Viimsis, Haabneeme) valimiste ettevõtmise korraldamine

Valdav enamus alevike elanikest (ca 9 000) ilmselgelt ei oma ülevaadet Viimsi Valla Põhimääruses sätestatust. Olukorra normaliseerimise saavutamiseks on siit idee korraldada kampaania, et koosolekutel või muudel avalikel üritustel ja ka Viimsi Teataja, Viimsi Uudiste jne. vahendusel aleviku elanikele nende õigusi endale esindajad saada.

Maksumus: ei ületa 50 000 eurot.

Esitaja: Martin Kadak

Mängutuba Väike Viimsilane

 Luua Viimsisse mängutuba nimega Väike Viimsilane, mis oleks sobiv eelkooliealistele (0-6 eluaastat) lastele sünnipäeva korraldamiseks, kui ka päevaseks külastuseks.

Maksumus: 30 000 eurot.

Esitajad: Krista Luts ja Triin Transtok

NUTIKAS RATTAPARKLA Haabneeme randa

 Nutikas rattaparkla on parim lahendus jalgratta mugavaks ja turvaliseks parkimiseks Haabneeme randa. Jalgrattaga liikleja saab ratta parkida mugavalt parklasse nii, et ei pea ise rattalukku kaasas kandma.

Maksumus: ei ületa 50 000 eurot.

Esitaja: Moonika Aasna 

Pringi paadisild

 Sellele ilusale kohale võiks veidi tähelepanu pöörata ja teha ta hoitumaks ka meie valla poolt. Sinna rannajoonele võiks hajutatult paigaldada standartsed lamamistoolid (mida tuul ja jää ei liiguta) Näidise võib võtta Hiiumaa Kassari rannast. Paigutada prügikastid ja mõelda parkimisele. Suvekuudel võiks lubada teisaldatavat rannakohvikut suunaga Viimsi keskuse poole veepiirile. Paadisillast veidi eemale. Koos mugavate istumistega päikeseloojangu nautijatele.

Maksumus: ei ületa 50 000 eurot.

Esitaja: Maarja Viikmaa

Püünsi Noortekeskuse laienemine

Tulenevalt kasvavavast külastajate arvust ning soovist tagada noortekeskuse jätkusuutlik töö ja noorte mitmekülgne areng keskuses, sisustatakse ilmastikukindlalt noortekeskuse väliterrass ning laiendatakse avatud noorsootöö teenust kevad- ja sügisperioodidel väliterrassile. Teenuse laiendamiseks väliterrassile soetatakse varikatus, projektor koos ekraaniga, mängud (Mölkky, WildEst, jt), mööbel. Mööbli ning muu tehnika soetamise järgselt sisustatakse kevadperioodil väliterrass, mida kasutatakse avatud noorsootöö teenuse jätkusuutlikkuse tagamiseks, sh korraldatakse väliterrassil filmiõhtuid, turniire ning muid noorte endi poolt välja pakutud ning ellu viidud tegevusi.

Maksumus: 7000 eurot.

Esitaja: Ave-Liis Kivest

Pōhjakonna trepi lift

Täna saab Pōhjakonna trepist liigelda vaid jalgsi. See pole aga vôimalik kärude, rataste, ratastoolide jmt tehnika abil. See aga tekitab olukorra, kus nii Lubja küla, kui ka Pärnamäe küla lapsed, väikelaste lapsevanemad ja vanemad inimesed peavad kasutama kas ühistransporti vôi tegema suure ringi, et pääseda Viimsi keskusesse. elle probleemi lahendaks Pōhjakonna lift. Lifti abil saaksid liikuda kōik eelnimetatud vahendid ja sihtgrupid ning see ühendaks märkimisväärselt kahte Viimsit ning suurendaks jalgsi/ratastel jne liikumist Viimsi vahel.

Maksumus: ?

Esitaja: Sven Soomuste

Viimsi aleviku jõulinnaku rajamine

Täna on puudu lastel ja eakatel vabas õhus teha tervist virgestavaid sooritusi. Selle probleemi lahendamiseks on rakendada ellu idee rajada alevikku keskele veehoidla piirkonda jõulinnak, analoog Haabneemega. Võib olla ka veidi väiksema mahuga kuna kogukond on ka sealsetest pea poole väiksem.

Maksumus: 5000 eurot.

Esitaja: Martin Kadak 

Viimsi aleviku tenniseseina rajamine

Puudu on Viimsi aleviku kogukonnal ca kolm (3) tuhat, koht, kus iga vaba hetk saab minna värskes õhus harrastada iseseisvalt tennise mängimist. Seejuures jääb ära tihti tülikas organiseerimise kohustus teisi harrastaid kaasata. Selle probleemi lahendamiseks on rakendada ellu idee rajada aleviku keskele veehoidla piirkonda tennisesein, analoog sellel aastal vist Püünsi külla rajatud tenniseseinaga.

Maksumus: 3000 eurot.

Esitaja: Martin Kadak

Täpsemalt saab kõikide kaasava eelarve ideedega tutvuda SIIN.

Tunnuspilt: kollaaž esitatud ideede visuaalidest.

Loe samal teemal:

Juunis esitati kaasava eelarve konkursile 2 ideed”

Kaasava eelarve tänavune ideekorje tõi tosin ettepanekut”   

Viimsi Uudised

Jaga: