Foto kulupõletamise tossust tõmbas Viimsilastes sae käima

Facebooki grupis Viimsilased tegi kasutaja An Dro märtsi viimasel päeval postituse, millele on kogunenud juba üle poolesaja kommentaari.

Postitus jagab fotot ühes aiast tõusvast valgest kulupõletamise tossust ning juurde on esitatud küsimus: “Kas see on normaalne?”.

Toome järgnenud mõttevahetusest välja iseloomulikumad seisukohad, mõnda neist oleme viisakuse piiridesse jäämiseks ka toimetanud.

Kasutaja Μπίλι : Miks mitte? N…i sa üldse vahid mis naaber teeb?

Kasutaja Mihkel: Μπίλι….h…i sa kommenteerid, kui ida-virumaal elad? Toss jõudis sinuni?

Kasutaja Sten: Me oleme isegi valla maal põletanud nii, et pool Haabneemet suitsu täis, ka kartuleid on valla maal saanud kasvatada jne. Keegi ei keela oma aias põletada. Kui ei meeldi, oleks võinud linna jääda

Kasutaja Krista: Ega ikka ei ole küll nii, et keegi ei keela. Viimsi valla heakorra eeskiri § 6 lg 2: “[Küttekoldevälise] tule tegemisel on lubatud põletada ainult puhast puitu, sütt, paberit, oksi. Keelatud on rohke suitsu tekitamine ja muude materjalide põletamine.”

Kasutaja Imre: See on traditsiooniline kevadaiatööde alguse hõng.

Kasutaja Margus: Normaalsusest on asi väga kaugel see tegu lausa karistatav!

Kasutaja Sirli: Kes on vanema põlvkonna inimesed, oli see täiesti normaalne, et kevadine aiariise põletati ära. Sellega hävitati igasugused aiakahjurid jne. Nüüd võitleme nende vastu mürkidega ja naabril jälle häda, et mürgitatakse. Ja nii neid Lusitaania teetigu-limukaid siia sigineb. No kas tõesti on raske ära kannatada see väike suits, et aiad saaks puhtaks ja korda. Ei ole nt.70 aastasel tädikesel vbl.ühtegi transporti, et oksakotid jäätmejaama tassida ja tõesti, on üle kõrge ääre neid kotte sinna konteinerisse füüsiliselt raske kummutada. Lihtsalt olge tolereerivamad ja ärge olge piiluv- pildistav nõme naaber, nagu Soomes, kes iga asja peale kituvad ja vinguvad.

Kasutaja Tom: Vihkan neid kevade tossutajaid, kui ei tassiks igasugu väljamaa taimi koju koos mullaga, siis lõppeks see jama ära. Ise ei riisu ega põleta lehti kokku, lehed mädanevad ise muru sisse ära talvega.

Kasutaja Heidi: Etteruttavalt teavitan, et hakkame ka lähinädalatel pōletama, vōin ise pilte postitada, siis ei pea teised oma pead sellega vaevama.

Meie ”kallid” pōllule ehitatud ridaelamute asukad kutsuvad meile tuletōrjujad niikuinii jälle kohale, kelle ressurssi lihtsalt raisatakse, sest kohapeal ilusad poisid lihtsalt muigavad, teevad tiiru aias ja lahkuvad, sest mis sa ära teed, kus on tuld, seal on ka suitsu.

Ja infoks, et me pōletame alati lubatud kraami, ääristatud lōkkeplatsil ja veevoolik kōrval, kōik on seaduslik.

Aga ilusad pikad tuletōrjujatest poisid on silmale ikka hea vaadata, seega ei kurda isegi väga.

Tunnuspilt: foto ei ole seotud Viimsilaste Facebooki postitusega ja on illustreeriv.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: