JUHTKIRI: Taavi Kotka dirigeerimisel jätkub volikogus võimuliidu teerullipoliitika

Viimasel volikogu koosolekul näitas Taavi Kotka taaskord, kuidas orkestreeritakse Viimsi võimuliidu teerullipoliitikat.

Volikogu istungi päevakorda oli Kotka pannud esimeseks punktiks kirja neutraalsena kõlanud punkti „Informatsioon“. Selle punkti varjus, kõige esmatähtsamana volikogu töös, katsetati tegelikult aga hoopiski rünnakut opositsioonisaadiku suhtes.

Istungil kasutati jälle vana Viimsi võimuliidu võtet, kus hääletatavate isikute nimed tehakse teatavaks vahetult enne hääletust. Normaalne oleks need nimed kirja panna 4 tööpäev varem volikogu liikmetele saadetavates vastavates eelnõudes. Et volikogu opositsioonisaadikud ei peaks otsustama loetud minutite, vahel isegi sekunditega, kuidas antud persoonide puhul hääletada. Protestiks sellise menetluse vastu taandasid Ants Erm ja Ivo Rull antud valimisfarssidelt.

Volikogus toimunud valla põhimääruse arutelul selgus, et arvestatud ei oldud mitte ühtegi opositsiooni ettepanekutest täiendada kõiki vallas toimuvaid valimisprotseduure e-valimiste võimalustega. Seepeale hakkas opositsioon üle andma eelnõu, mille kohaselt vähemalt alevivanemate valimistel võimaldataks täiendavalt e-valimisi. Eelnõu vastuvõtmist tõrjus aga volikogu esimees miskipärast väitega, et see teema ei puutu käsitletavasse päevakorrapunkti. Formaalselt ehk mitte, aga sisuliselt tegelikult vägagi.

Istungi vältel tegi volikogu esimees korduvalt isiklikke ja halvustavaid märkusi opositsioonisaadikute aadressil.

Ning tagatipuks kiirustas volikogu esimees istungilt ära enne selle lõppu, jättes töö lõpetamise oma naiskolleegile. Kas tõesti tegi Taavi Kotka seda seetõttu, et viimaseks päevakorrapunktiks oli arupärimine vallavanemale Tuleviku Kooli määramatusse tulevikku lükkumise teemal?

Viimsi Uudiste toimetus jälgib süveneva murega Taavi Kotka käitumismustrit volikogu töö juhtimisel. Kotka pani üle-eelmise volikogu päevakorda eelnõu revisjonikomisjoni esimehe umbusaldamisest, aga mitte sellele komisjonile uue esimehe valimistest. Uut revisjonikomisjoni esimeest ei valitud ka viimatises volikogus. Mille tulemusena rikutakse volikogu liikme Ants Ermi puhul vähemalt kahe kuu vältel tema õigust komisjoni kuuluda.

Täna on Taavi Kotka sisuliselt nõrga juhtimise tõttu täiesti töövõimetud juba kaks volikogu komisjoni. Lisaks revisjonikomisjonile ka transpordi- ja heakorrakomisjon, mis pole juba pea kolm aastat pidanud mitte ühtki istungit! VVV…

Viimsi Uudised soovitab Taavi Kotkal mitte kompenseerida oma sisulist nõrkust volikogu töö juhtimisel seal hääleka haamriga kolksutamise ning kärkiva õpetaja stiiliga.

Võtke ennast kokku, hr. Kotka, ning asuge konstruktiivsele koostööle ka opositsiooniga. Sest opositsioonilt tuleb sisukaid ettepanekuid ning volikogus ei peaks häid mõtteid maha suruma vaid sellepärast, et need ei tule võimuliidust. Lõppude lõpuks võite te ka ise aasta pärast opositsioonis olla.

Foto: volikogu esimees Taavi Kotka ja aseesimees Urve Palo.

Viimsi Uudised

Jaga: