Kas Märt Vooglaid läks volikogu istungil laua alla?

Viimsi vallavolikogu asendusliige Märt Vooglaid (Reformierakond) taandas ilmselt end võimaliku huvide konflikti tõttu.

15. detsembri Viimsi volikogu e-istungil arutati muuhulgas ka Lubja tee 2 detailplaneeringu kehtestamist. Selle planeeringuga muudetakse osaliselt maastikukaitseala vööndisse ja osaliselt kõrgepingeliini ehituskeeluvööndisse kuuluv maatulundusmaa väärtuslikuks ärimaaks.

Päevakorrapunkti arutelu alguses läks volikogu asendusliige Märt Vooglaid oma arvuti eest ära, öeldes “Mina lähen välja”.

Vooglaidi käitumine tekitas volikogu liikmel Madis Saretokil küsimuse “Miks Märt välja läks?”. Et mis seisundis Vooglaid on – kuna e-istungilt ta välja loginud polnud, siis kas ta osaleb või ei osale arutelus?

Koosolekut juhtunud Urve Palo avaldas seepeale arvamust, et “ta tundis vist, et on et tal on selle asjaga mingi seos”. Ning lisas, et võib-olla läks Voogalaid lihtsalt “laua alla”.

Volikogu liige Ivo Rull küsis abivallavanem Margus Kruusmägilt, et mis seos on Märt Vooglaidil Lubja tee 2 planeeringualaga.

Kruusmägi vastas, et “kui me võtame selle välja äriregistrist, siis me näeme, et kinnistu kuulub Märt Vooglaidi endisele töökaaslasele ja kolleegile”.

Lubja tee 2 detailplaneeringust huvitatud isik on äriregistri andmeil Ivi Schwarzile kuuluv osaühing.

Lubja tee 2 planeeringu kehtesamise poolt oli 10 volikogu liiget (Riina Aasma, Tanel EinasteRaivo Kaare, Valdur Kahro, Taivo Luik, Urve Palo, Priit Robas, Aivar Sõerd, Raimo Tann, Jan Trei).

Vastu oli 5 volikogu liiget (Ants Erm, Oliver Liidemann, Ivo Rull, Madis Saretok, Hannes Võrno).

Tunnusfoto: kuvatõmmis Viimsi Teatajast.

Loe samal teemal:

Lubja mäele algatatud ärihoone detailplaneering on vastuolus valla üldplaneeringuga | Viimsi Uudised

Viimsi Uudised

Jaga: