Keri tuletorn renoveeriti esimeses etapis 1,5 miljoni euro eest

Tänavu 300 aastaseks saav Keri tuletorn on läbinud renoveerimis esimese etapi, mille käigus remonditi torni kivikehand ja trepp.

„Keri tuletorni välissein varises 1990-ndate alguses ja ka ülejäänud müüri olukord oli halb, sest paekivi oli pidanud taluma liiga palju külmatsükleid ning vahepeal peal olnud raudbetoonkoorik oli kahjustanud müüri jäädavalt,“ lausus Transpordiameti merendusteenistuse direktor Kristjan Truu.

Esimeses etapis rekonstrueeriti tuletorni alumine kiviosa – taastati varisenud kohas kivikehand, rekonstrueeriti müürivooder ja kivitrepp. Plaanis on veel renoveerida tuletorni tiibhoone, ülemine metallosa ja alumise kiviosa siseseinad. Nende tööde eeldatav maksumus on kokku 2,5 miljonit eurot.

Esimese etapi ehitustööd algasid 2021. aastal ning lõppesid tänavu aasta alguses. Torni renoveerimistöid tegi Aruna Ehitus OÜ, projekteeris Zoroaster OÜ. Renoveerimine läks maksma 1,5 miljonit eurot.

Rahvusvaheline Meremärkide ja Tuletornide Administratsioonide Liit (IALA) on valinud Keri tuletorni maailma TOP 100 silmapaistvamate ja erilisemate tuletornide hulka.

Keri tuletorn on meremeestele teed juhatanud juba 1723. aastast, kui valmis esialgne puidust tuletorn. Tuletornina hakkas see tööle 1. augustil 1724. Tänapäevase kuju, nagu me seda nüüd näeme, sai Keri tuletorn 1858. aastal.

Tekst ja foto: Transpordiamet.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: