Kodukontor rõdule või terrassile? Miks ka mitte!

Väga keeruline on ilusa ilmaga kusagil toanurgas klaviatuuri taga klõbistada, kui hing ihkab õue värske õhu kätte.

Suvel kodukontoris toimetades ei pea ilmtingimata jääma nelja seina vahele, vabalt võib kohandada kontoriks terrassi, rõdu, lodža või veranda, tehagi seal terve suve tööd ning unustada asutuses kellast kellani kohalkäimise enne sügist päris ära.

Meil on kaunist sooja aega aastas vähe ja seda nappi perioodi tuleks igal juhul ära kasutada.

Et aga tööasjad õueski hästi sujuksid, tuleb luua koht, kus on mugav arvuti ja telefoniga töökohustusi täita. Siin tuleb appi Home4you, kust leiab koduse vabaõhu kontori sisustamiseks kõik vajaliku.

Katus või varjualune on vajalik

Iga väliruum suvekontoriks ei sobi. Näiteks katuseta rõdu või terrass, mis jääb suurema osa päevast lõõskava päikese kätte, passib pigem päevitamiseks kui töötamiseks.

Täielikult ilma meelevallas viibides ei saa tööle keskenduda, kui tuleb iga vihmasabina või tuulepuhangu korral tuppa tagasi kolida või siis ei näe lauspäikese tõttu üldse, mis arvutikuvaril toimub.

Kui paremat kohta vabaõhu kontoriks kodus pole, kui lahtine rõdu või terrass, siis tasub sinna paigaldada markiisi, päikesevarju või varikatuse. Tehnilisi lahendusi, suurusi ja stiile on neil palju, oma rõdule või terrassile sobiva mudeli leiab Home4you aiamööbli sektsioonist.

Kontorimööbel õue?

Kui mööblil on vihma eest kaitsev katus pea kohal, võib töölauaks võtta ka hariliku kirjutus- või arvutilaua. Kaasaegsed kirjutuslauad on enamjaolt reguleeritava kõrgusega, eraldi klaviatuurisahtli ja praktilise juhtmeavaga, mis muudavad töö tegemise mugavaks. Kehasõbralik ja ergonoomiline kontorimööbel ei tähenda ainult õiget arvutilauda, vaid ka reguleeritava kõrgusega ning selja- ja peatoega kontoritooli.

Igal juhul garanteerib selline kasutaja mõõtude järgi timmitud mööblikomplekt, et keha ei väsi pikast istumisest ära ja tööasend on õige – nii silmade kaugus kuvarist kui käte ja jalgade asend ning selgroog on terves pikkuses toetatud.

Moodsad arvutilauad on väga kompaktsed ja ratastel töötooli saab ühe liigutusega lükata laua alla, nii et terrassil jääb ka ruumi grillile.

Materjalide osas tasub eelistada nahkkattega tooli, sest tool võib ju varikatuse all olla, aga õhuniiskus pääseb sellele ikka ligi ning nahk on tekstiilist niiskuskindlam.

Kui kontorimööbel verandal või terrassil tundub liialt steriilne, saab üldmuljet pehmendada õitsvate suvelilledega, panna lauaplaadile dekoratiivse plastikkatte, toolile särtsaka kattega padja pleedi ning põrandale põneva mustriga vaiba. Home4you rikkalik tootevalik pakub hubases võtmes vabaõhu kodukontori loomiseks rohkelt inspiratsiooni.

Ka aiamööbel sobib tööks

Kui terrass või rõdu on väiksemat sorti ja siin pole ruumi, et eraldi kontorinurka sisse seada või ei sobi klassikaline kontorimööbel siia oma disainilt, siis pole hullu – tänapäeval on aiamööbli valik sedavõrd mitmekesine, et leiab ka väljas töötamiseks sobivad mööbliesemed.

Alustame taas lauast. Arvutiga töö tegemiseks on kindlasti paslikum kõrgem ja suurema lauaplaadiga rõdulaud, kui madal väike kohvilaua-tüüpi lauake.

Materjal ei olegi niivõrd oluline, kui just laua kõrgus ja gabariidid – selle taga peab olema mugav istuda ning vajadusel peab laual jaguma ruumi muudele töövahenditele ja – materjalidele.

Istumiseks on parem tugitooli-tüüpi aiatool, millel on hea kõrge seljatugi ja käetoed. Kindlasti peaks tool olema kergesti liigutatav ning pehmema selja- ja istumisosaga. Palju on abi aiamööbli patjadest, mida saab vastavalt tundele sättida nii selja taha kui istumise alla.

Alati on ka võimalus, et õues töötamisele kulub päevas tunnike-paar ning selleks ei ole eraldi kontorinurka rõdule või terrassile tarvis.

Pisut aega värskes õhus süle- või tahvelarvuti seltsis korvtoolis või rippkiiges õõtsudes või siis hoopiski diivanil lesides ergutab mõttelendu ja toob töörutiini vaheldust.

Viimsi Uudised

Jaga: