KOGEMUSLUGU: nimetrikki jäätmejaama surumisel elumajade naabrusse on kasutatud ka Tallinnas

Ajakirjanik Merike Lees on 22. septembril 2022 avaldanud Postimehes artikli “Linn tahab rajada elumajade kõrvale ja ärimaja akende alla avatud jäätmejaama”.

Lugu käsitleb Tallinna linnavõimu ja Veskimetsa-Mustjõe kogukonna vahelist vaidlust jäätmejaama rajamisel elurajooni vahetusse lähedusse.

Tsiteerime artiklit lubatud mahus:

“Esimese projekti ehitusloa vaidlustasid kohalikud elanikud kohtus nad said võidu. Hiljem muutis linn planeeringut, kuid see ei ole muutnud jäätmejaama elanikele ja äridele vastuvõetavamaks. Samuti on linn muutnud planeeritava jäätmejaama nime ringmajanduskeskuseks, aga pisikese töökoja lisamine ei muuda jäätmejaama põhifunktsiooni. Elanike jaoks on üks suur probleem liikluse kasv muidu vaiksetel asumitänavatel ning teine probleem on projektiga kaasnev mürareostus nii tiheneva liikluse kui ka jäätmekäitluse tõttu.

/—/

Eesti suurima jäätmejaamade opereerija Eesti Keskkonnateenused AS juht Argo Luude jaoks tundub veider, et linna tahab jäätmejaama ehitada elumajade vahele. “Minu jaoks on see naljakas, sest üldiselt tehakse sellised asjad kuhugi nurga taha või tööstusrajoonidesse, eemale elumajadest,” ütles Luude.”

Täismahus saab Postimehe artiklit lugeda SIIT.

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

SUUR LUGU: Reformierakonna, Eesti 200, Keskerakonna ja sotside häältega surutakse jäätmejaama elumajade naabrusse”

Ei jäätmejaamale elumajade läheduses”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: