Kõige kuumemad sihtkohad kuhu reisida aastavahetuseks

31. detsember on kuupäev, mida miljonid inimesed igal aastal ootavad. Eriti oodatud on see neile, kellel mingil põhjusel ei ole aasta lõikes väga hästi läinud.

 

Aasta viimasel päeval on võimalik sümboolselt keeruline periood selja taha jätta ning alustada 1. jaanuari värskelt ning puhtalt lehelt.

Aastavahetus on aeg, mil paljud inimesed otsustavad minna kodust välja ja pidutseda ning seda mõjuval põhjusel. Möödas on rahulik jõuluaeg ja ees on ootamas sündmusterohked võimalused sõpradega koos viibimiseks. Kui jõule tähistatakse perekeskselt siis traditsiooniliselt veedetakse alates 27. detsembrist oma aega tuttavatega ning sõprade ringis. See on hea võimalus minna külla neile, keda te aasta jooksul külastada ei jõudnud ning soovida neile head vana aasta lõppu. Tihtipeale võetakse aastalõpu tähistamiseks ette ka lennureis mõnda riiki, mida kunagi külastatud ei ole.

Üheks populaarseks sihtkohaks aastavahetuse veetmiseks on New York. New Yorgis Times Square’il aastavahetusel osalemist tähistatakse tavaliselt suure rahvamassi ja kauni ilutulestikuga. Inimesed kogunevad tänavatele, oodates kella tiksumist keskköö suunas. Times Square’i aastavahetuspidustuste atmosfäär ja tänavate täituvus muudab selle üheks kõige populaarsemaks sihtkohaks aastavahetuse veetmiseks. New Yorki lendamine sel perioodil on aga küllaltki kallis. Viimasel minutil tehtud otsuste ajend aga võib kergesti kätte maksta sest kohale jõudes ei pruugi kogu linna piires olla enam ühtegi vaba hotellikohta. Selleks, et reis mööduks vaevatult, soeta lennupiletid juba varakult (soovitavalt kevadel). Haara kindlasti kodunt kaasa ka krediitkaart, sest reisides võib seda vaja minna.

Teine populaarne sihtkoht on London. Aastavahetus Lääne-Euroopa ühes kõige ikoonilisemas linnas on midagi, mida paljud sooviksid kogeda. London pakub vaatepilti kuulsale London Eye vaaterattale, mis tänu võimsale ilutulestikule ja pidustustele Thamesi jõe kohal on peoplatsiks tuhandetele inimestele. Neile, kes soovivad aktiivset pidustamist, on Londonis palju erinevaid pubisid, ööklubisid ning peopaiku.

Ka Pariis ei jää aastavahetustel tühjaks ning täitub turistidega juba mõned päevad enne uue aasta saabumist. Prantsuse pealinna vaatamisväärsustes peetavad aastavahetused on pikaajaline traditsioon, ning põhjuseks on kahtlemata Eiffeli torni suurejooneline ilutulestik, mis pakub ühe erilise hetke tuhandetele Pariisi külastajatele. Lisaks ilutulestikule on Pariisis hulk teisi üritusi, sh öised teatrietendused, ballid ja populaarsed tänavapeod Montmartre’i piirkonnas.

Üheks populaarsemaks sihtkohaks aastavahetuse pidamiseks Aasias on Dubai. Just seal võetakse aastavahetus vastu eriti elegantselt ning võrreldes Euroopa ja Ameerikaga ülimalt meeleolukalt. Burj Khalifa, maailma kõrgeim hoone, on keskpunktiks ilutulestikule ja sellel on igal aastal miljoneid vaatajaid. Kõige õnnelikemal õnnestub minna aga kohapeale, et seda melu ja ilu nautida. Kuna sihtkoht asub Euroopast küllaltki kaugel, võiks sinna reisimiseks hakata raha kõrvale panema juba aasta alguses. Selline reis on kord-elus kogemuste etalon, mis tähendab, et väärib ka nn kiirlaenu võtmist.

Nii New York, London, Pariis kui ka Dubai on ainult mõned populaarsed sihtkohad, kus inimesed eelistavad aastavahetust veeta. Siiski on oluline märkida, et tegelikult võib iga linn või koht olla populaarne sel ajal, sõltuvalt kohalikest kultuuridest ja traditsioonidest. Oluline on leida endale sobiv koht, kus on võimalik veeta see aeg just endale sobivatel tingimustel.

Ükskõik kuhu inimene aga aastavahetuseks sõidab või reisib, võtab ta endaga kaasa selle energia ja maagia, mis uue aasta ootamise eel tekib. See on emotsioon, mida niisama ei unusta ning mida soovitakse kogeda igal aastavahetusel.

Tunnuspilt: Dubai

Viimsi Uudised

Jaga: