Konkurentsiameti eeskuju: 13nda palga maksmine tuleb lõpetada

Ajakirjanikud Viivika Rõuk ja Eget Velleste on 18. mai Äripäevas avaldanud loo “Konkurentsiameti juht kaotas ametnike 13nda palga: mulle ei mahtunud see pähe”.

Lugu refereerib Konkurentsiameti juhi Evelin Pärn-Lee esinemist Pärnu Juhtimiskonverntsil, kus ta jagas oma kogemusi ametnikele 13nda palga lausalise maksmise lõeptamisest.

Tsiteerime antud lugu lubatud mahus:

“Pärn-Lee otsustas aastalõpupreemia ehk 13nda palga sellisel kujul ära kaotada. 2023. aasta oli esimene ilma seesuguse preemiata. Selle asemel olid preemiad inimestele, kes olid tõesti saavutanud midagi enamat kui see, mida nende töösuhe eeldas, rääkis Pärn-Lee neljapäeval Pärnu juhtimiskonverentsil.

/—/

Preemia kui selline ei kao konkurentsiametist kuskile, aga 13. palk, mida saab lihtsalt aasta lõpus, sõltumata sellest, kas sul oli hea aasta või halb, seda ei ole,“ kirjeldas ta ajakirjanikule pärast esinemist.”

Täismahus saab Äripäeva artiklit lugeda SIIT.

***

Viimsi vallavalitsus maksab juba mitu aastat pea kõikidele oma ametnikele tulemustasu sildi all 13ndat kuupalka. 2022. aasta detsembris kulutati selleks ühtekokku 141 111 eurot ja 2023. aasta detsembris 167 893 eurot Viimsi maksumaksjate raha.

Viimsi Uudiste toimetuse hinnangul tuleks Viimsi vallavalitsusel lõpetada ametnikele lausaline 13nda töötasu maksmine. Premeerida tuleb vaid neid ametnikke, kes on saavutanud oma töös märkimisväärseid tulemusi.

Tunnuspilt: freepik.com

Loe samal teemal:

Vallavalitsuse teenistujatele määrati jõulude eel tulemustasudena 167 893 eurot”

Jõulukuul said 80 vallavalitsuse töötajat tulemustasu kogusummas 141 111 eurot”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: