Kuidas teada kas Cats Best kassiliiv on sinu jaoks parim?

Hoolimata oma nimest ei käi juba aastaid kassi liivakasti suvaline liiv. Cats Best kassiliiv on üks paljudest brändidest, mis on kujunenud paljude kassiomanike ja nende neljajalgsete pereliikmete lemmikuks.

Kui oled alles värske kassiomanik või su lemmik ei ole oma tualetiga rahul, oled kindlasti mõelnud, mis võiks olla parim lahendus.

Miks Cats Best kassiliiv on hea valik?

Cats Best kassiliiv on üks toode pika ajalooga tehnoloogiaettevõte JRS ehk J. Rettenmaier & Söhne valikus, kes on taimsete kiudude maailma uurinud ja arendanud enam kui 140 aastat! Seega pole imestada, et lihtsana tunduva toote, kassiliiv, taust on palju teaduslikum. Cats Best kassiliiv on valmistatud 100% taimsest kiust, on biolagunev ja kompostitav ning suudab imeda 7 korda rohkem!

Cats Best kassiliiv on tehtud puidukiududest, mis valmistatakse PEFC- ja FSC-sertifikaadiga kohaliku puidutööstuse sekundaarsest toorainest. See tähendab, et Cats Best kassiliiv valmib ilma vajaduseta langetada ühtki puud. Kasutatakse seda materjali, mis on juba olemas. See on üks põhjustest, miks võrreldes tavalise mineraalliivaga on Cats Best kassiliiv eriti keskkonnasõbralik.

Kuna kassid on erinevad, on neil tarvis ka erinevaid tooteid. Näiteks Cat’s Best Smart Pellets on väga hea pika karvaga kassidele, sest see ei jää kinni ei karvade ega käppade külge. Comfort on aga loodud spetsiaalselt kassipoegadele, imab eriti hästi ning ei paaku. Kuigi üldiselt on paakuv kassiliiv suur eelis, sest uriini ja väljaheited saab kühvli abil võrdlemisi mugavalt eemaldada, siis uudishimulikud kassipojad võivad püüda neid tükke ära süüa. Seetõttu on parem lahendus mittepaakuv liiv.

Kassiliivad – mida see tähendab?

Tänapäeval on kassiliiv koondnimetus kassi tualettides kasutusel olevale aluspanule, ka e-poodides nagu näiteks Hansapost, leiab vajalikud tooted just selle nimetusega. Tegelikuks materjaliks võivad olla kristallid, silikageel; looduslikest materjalidest saab kasutada tofut, puitu, maisikestasid, pähklikoored, saepuru jne.

Silikageel (nt Miau Miau) on üks parima imamisvõimega variante. Tänu heledale värvusele on see hea valik ka siis, kui on vaja uriini abil kassi tervisel silma peal hoida. Mõnele kassile ei sobi silikageeli veidike teravam koostis ja et niiskudes kipub see pragisema. Samamoodi on heleda värvusega ja lõhnatud ka kristallid, mida võib väiksemas koguses tualetist ka alla lasta. Küll tuleb jälgida kristallide imamisvõimet, et ei tekiks olukord, kus peale vaadates on kõik kuiv, ent altpoolt ebameeldivalt märg.

Saviliiv on üks klassikalisemaid valikuid, kuna sel on väga hea haisulukustus. On paakuvaid ja mittepaakuvaid variante, lõhnavaid ja lõhnatuid. Samamoodi on päris populaarsed maisiliivad (nt Super Benek), mis klombistuvad hästi, on biolagunevad ja keskkonnasõbralikud. Ka on saavutatud ilma spetsiaalseid lõhnaaineid lisamata siiski meeldiv aroom ja muidugi kassidele meelepärane struktuur.

Aga äkki valida hoopis robotliivakast?

Nii nagu muruniidukid, tolmuimejad ja aknapesurid on robotiseeritud, on see trend ka mujale liikunud. Robotliivakast töötab reeglina sama põhimõttega: pärast liivakasti kasutamist sõelutakse liiv läbi ning jäätmed suunatakse haisulukuga kogumiskasti. Seetõttu on tavaliselt vajalik kasutada just klompuvat kassiliiva. Aeg-ajalt on tarvis kogumiskasti tühjendada ning puhast liiva juurde lisada.

Kuigi see teeb kassiomanike elu oluliselt mugavamaks, tuleb arvestada paari tõsiasjaga. Esiteks kipuvad robotliivakastid olema võrdlemisi suured, teiseks on vajalik elektripistiku lähedus ja kolmandaks algavad hinnad paarisajast eurost. Kui aga otsustad roboti valida, siis Kaup24 Cats Best kassiliivade valik on mitmekülgne, nii et leiad sealt kindlasti sobiva lahenduse.

Viimsi Uudised

Jaga: