Laine Randjärve sõlmitud leping Tartu hotelliketiga tekitas viimsilastel hulga küsimusi

Viimsi vallavanema sõlmitud majutusleping Tartuhotels grupiga tekitas Viimsilaste Facebooki grupis hulga küsimusi. Tänaseks on antud leping valla dokumendiregistrist eemaldatud.

Teema võttis Viimsilaste grupis 23. oktoobril üles Eerik Seppel, kes kirjutas: „Vallavanem Randjärv sõlmis täna Tartuhotels grupiga tähtajalise lepingu (kuni 31.12.2020), mille alusel saavad Viimsi vallavalitsuse töötajad ja -külalised selle grupi kolmes hotellis peatuda. Ainus seos, mida mina Tartu ja Viimsi vahel näen, ongi austatud vallavanem. Ilmselt tasub mainida, et Tartuhotels grupi juht on Verni Loodmaa, kellega Randjärv on suhtluses vähemasti alates aastast 2006 /—/.“

Talle vastas Laine Randjärv nõnda: „Leping, mille valmistas ette valla personaliosakond ei ole mitte mingil moel seotud minu tagasihoidliku isikuga. Tegemist oli rutiinse asjaajamisega, kus uuriti haridusosakonna ametnike Tartu lähetuse ajaks soodsamaid pakkumisi. Juhtus nii, et hotell Sophia, mis asub Lõunakeskuse kandis ongi odavaim võimalikest variantidest. Samas, ei kohusta antud leping mitte millekski – ta ei ole siduv, ega selle lepinguga ei kinnista Viimsi vallavalitsus end ühe hotelliketi külge. Võite jälgida huvi korral avalikult Tartus olevate hotellide hindu. Mina pole Tartus valla rahade eest hotellides ööbinud, hoolitsen oma majutuse eest isesesivalt. Tartus on mul aga ilmselt kõik hotellide omanikud nii palju tuttavad, et ükskõik, kellega oleks vallavalitsus lepingu sõlminud, oleks ikkagi saanud väita, et ma teda tunnen. Pole parata – elasin Tartus 50 aastat.“

Mitmed viimsilased (Tarmo Seliste, Marju Õunsalu, Ants Erm, Andres Kivi jt) väljendasid seisukohta, et taolise lepingu sõlmimisele oleks pidanud eelnema riigihange. Viimsi vallavanema ja avalike suhete antud selgitustest ilmnes, et riigihanget ei olnud eelnevalt tehtud.

Viimsilane Atso Matsalu küsimusele, miks eelmised Viimsi vallavanemad pole Tartu hotellidega lepingu sõlmimise vastu huvi tundnud, vastas Laine Randjärv nõnda:  „Selline initsiatiiv on personaliosakonna rida. Personalijuht teeb niisuguseid otsuseid. Sarnaseid koostöölepinguid on mitmeid, erinevate turismifirmadega ka näiteks. Mul puudus selle tegemise juures igasugune initsiatiiv. Kedagi ei suunatud kusagile. Võib olla varem maksis vald letihinna hotellides kus ööbiti? Ei tea, kas see on olnud parem? Et peaasi, et mingit soodsamat lahendust vallale ei saaks? Ma ei suuda sellel teemal kohe kuidagi rohkem selgemaks rääkida. Mingit valskust siin pole, rutiinne tegevus. /—/“.

Eerik Seppel tõi välja, et kui   soodsaim hind on lepingus 54.00 EUR per öö (ühene tuba), siis Tarus on ka odavamaid võimalusi: „Tartu Hotel 53 EUR, Hansa 42 EUR, Hostel Hector 27 EUR, Barclay (linna absoluutses südames) 45 EUR jne.“

Küsimusi tekitanud majutusleping eemaldati valla dokumendiregistrist nädalavahetusel, 26. või 27. oktoobril.

Viimsi Uudised

 

Jaga: