Mida peavad teadma Viimsi avalikus ruumis kauplejad?

Viimsi vallavolikogu 12. märtsi istungil võeti vastu määrus, millega reguleeritakse valla territooriumil toimuvat tänava- ja kandekaubandust.

Määrus ei puuduta olemasolevat kaubandusvõrku ning avalikel üritustel toimuvat kauplemist.

Määruse kohaselt pole tänavakaubanduses lubatud kauba paigutamine tänavakattele, haljasalale, tänavamööblile või avalikus ruumis asuvale väikevormile.

Müügikoht ei tohi takistada liiklust ega piirata liiklejate nähtavust ning peab sobituma oma välimuselt, kujunduslikult ning paigutuselt ümbritsevasse keskkonda.

Tänavakaubandus on keelatud Viimsi valla avalike laste mängu- ja spordiväljakute läheduses (30 m raadiuses välispiirist) ning bussipeatustes (sh ootekoja ja bussi peatumise vahelisel alal). Müügipiirangut ei ole ranna-alal.

Määrus reguleerib ka kandekaubandust

Kandekaubandus on kauba müük, mis toimub käest, käsikorvist või kandelaualt. Kandekaubanduses on lubatud müüa raamatuid, ajalehti ja ajakirju. Samuti lilli, jäätist, suhkruvatti, alkoholivabu jooke (v.a energiajoogi), pakendatud maiustusi ja snäkke ning pagaritooteid. Lisaks ka värskeid marju ja puuvilju.

Täismahus saab määrust “Viimsi vallas avalikult kasutataval maa-alal kaubanduse korraldamise nõuded ja kord” lugeda SIIT.

Tunnuspilt: pexels.com

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: