Milline võiks olla Viimsi kõige mitmekülgsem puhke- ja spordiala?

Randvere küla mees Kaido esitas möödunud aastal Viimsi kaasavasse eelarvesse projekti, milles soovis rajada Viimsisse kõige paremini läbimõeldud puhke ja spordiala. Ideel leidis suurt toetust ja saavutas tubli kolmanda koha, mis andis kogukonnale usku ja julgus tänavu selle ideega uuesti kandideerida.

Seda, et sellist spordiala Viimsisse vaja on, annab kinnitust tõsiasi, et projekti toetajate arv on võrreldes eelmise aastaga tublisti kasvanud, olles loo ilmumise ajaks üle 40% kõrgem kui aasta tagasi.

Mis probleemi te selle projektiga lahendate?

Randvere külas, ega ka kogu Viimsi idakaldal, ei ole täna kõigile vanusegruppidele sobivat välist puhke- ja spordiala, mis oleks läbimõeldult planeeritud ja kus oleks võimalik anda kehale virgestuseks vajalikku koormust.

Projekti tutvustust on võimalik igal huvilisel lugeda VOLIS keskkonnas, kuid lühidalt, mida soovite Kaasava eelarve raames ära teha?

Soovime Kaasava eelarve raames:

  1. uuendada MLA Viimsi lasteaiad Randvere maja kõrval asuva mänguväljaku, sh koostada alale uue kontseptsiooni ja maastikuprojekti;
  2. korraldada kogukonnale ideekorje koos spordipäevaga alale parima plaanilahenduse leidmiseks;
  3. lõpetada 2025. aasta lõpuks esimese etapi ehitustööd, sh planeerida maa-ala ja paigaldada esimesed kaasaegsed treeningvahendid.

Järgnevates etappides on koostöös vallaga plaanis:

  • rajada alale valgustus;
  • uuendada rularamp;
  • värskendada palliplatside varustus.

Vaata projekti tutvustavat video:

Käisite videot filmimas Tallinna Tondiraba pargis. Kas sellist puhke- ja virgestusala soovitegi Viimsisse rajada?

Tondiraba pargi rajamisest on nii mõndagi õppida. Tallinn investeeris Tondiraba pargi rajamisse üle 6 miljoni euro ja meil mõistagi selliseid võimalusi kasutada pole. Seda enam on oluline kohe alguses, planeerimise faasis, ala koostöös kogukonnaga põhjalikult läbi mõelda.

Eesmärk on alast kujundada mõnus koht, kus tegevust jaguks nooremast koolieast kuni kõrge vanuseni, kus saaks nii puhata kui trenni teha ja seda nii üksi, koos sõpradega kui ka erinevad põlvkonnad üheskoos.

Tutvu projektiga Kaasava eelarve kodulehel ja anna oma hääl investeeringule, mis jääb tervist ja rõõmu pakkuma aastateks.

Randvere mänguväljak täna.

Viimsi Uudised

Jaga: