Olen MyFitnessi Viimsi klubis käinud aastaid treenimas rütmis, et lähen jõusaali kõledate sügisilmade tulekul ning jätkan omal käel vabas õhus liigutamist varakevadel.
Talveperioodi klubis kolm-neli korda nädalas jõumasinatel ja liikumistrenažööridel harjutamine on hoidnud küll mu tervise üldiselt korras ning tugevdanud toonust, ent loodetud kaalukaotust pole tulnud. Tegelikult olen viimasel viiel aasta vältel iga aasta kilokese juurde võtnud. Mis seal salata – pärast korralikku trenni tundub ju igati õiglane end premeerida toekama õhtusöögi ja õlledega.
Ometigi tean, et treenida saab mõtestatumalt, sihipärasemalt ning ka kehakaalu suhtes tulemuslikumalt. Teooria on lihtne – iga päev tuleb kulutada rohkem energiat kui söögilaualt ammutada. Pilk kaalule astumisel aga kinnitab jonnakalt, et praktikas pole lihtne hoida teadmistepõhist joont.
Sel sügisel pöördusin MyFitnessi proffide poole ettepanekuga – minul on tugev motivatsioon saada järgmise aasta maikuuks (oma 59. sünnipäevaks!) kümme kilo kergemaks. Neilt ootan juhendamist, kuidas jõuda seatud eesmärgini nõnda, et mu peamisteks emotsioonideks ei kujuneks trenniväsimus ning näljatunne. Lõime käed ning nüüd jagangi oma trennibolgis kord kuus selle teekonna kõiki rõõme ja valusid.
Esmalt kehaanalüüs
Ka varasemalt olen MyFitnessis oma talihooaega alustades saanud kehaanalüüsi vautšeri. Ning sellest loobunud, sest arvasin end teadvat niikuinii, mis on mu kaal ja palju soovin alla saada. Seekord alustan nagu kord ja kohus ning esimene klubikülastus viibki mu MyFitness Viimsi klubi treener Kadi Salm-Dikkeri konsultatsioonile.
Pärast pikkuse ja kaalu mõõtmist tuleb lasta umbes poole minuti jooksul anduritel teha oma spetsiifilist tööd ning selle tulemusena prinditakse välja raport mu keha koostise kohta. Näen must-valgel kõhupiirkonna ja segmentaalset analüüsi ning soovituslike väärtuste võrdlusi ja nende saavutamise juhiseid. Säästan lugejaid antud delikaatsete isikuandmete hulgast, aga kinnitan et detailne pilt ühes treeneri selgituste ja soovitustega on väga mõtlemapanev teekaart. Et kuidas on kehas luustiku, lihaste, rasva ja pehmete kudede osakaalud. Ning mille arvelt ja kui kiirelt saab hakata eesmärgi poole liikuma. Minu jaoks tekkis täiesti uus tunnetus oma treeningute ja toitumiskavade planeerimiseks.
Muide, oluliselt uuenendud on ka MyFitnessi Viimsi klubi ise. Täielikult on remonditud riietus- ja dušsiruumid ning rajatud uus saun. Riietuskappide vahed on avarad, duširuumis rohkem pesemiskohti ning WC oluliselt ruumikam. Varasema spa-ala asemel on nüüd avar funktsionaalala – peegelsein, avarad aknad, pehme põrandakate ning loomulikult kõik vahendid (sangpommid, hantlid, matid, kummilindid jm).
Jõusaalis on tuntavalt paranenud ventilatsioon, sinna on lisandunud mitmed uued jõumasinad ning ka laadimisjaamad, kus saab mobladele särtsu ning oma tühja taara keskkonnasõbralikult ära visata.
Personaaltreener lükkab õigele rajale
Sissejuhatavad treeningud teen aga hoopiski MyFitnessi Pirita klubis, mis vaiksem ja õdusam ning jääb linnast töölt tulles mugavalt nö õigele poole. Pirital viib personaaltreener Indrek Vait mu oskuslikult kurssi jõumasinate kasutamisel õigete kehaasendite, harjutuste rütmi ning efektiivsete kordustega.
Tõepoolest – tulemuslikkus peitub detailides. Lisaks näitab Indrek kätte palju uusi harjutusi, mida saan edaspidi hakata omal käel praktiseerima. Näiteks selle asemel et voolida kõhulihaseid traditsiooniliste istesse tõusmistega on hoopis tõhusam näoga põranda poole end rullikhantlitega edasi ja tagasi rullida. Mulle sobib!
Indrek teeb mulle selgeks õige tehnika nii käe- kui seljalihaste treenimiseks.
Trenni võid sa teha, aga toitumist peab rangelt jälgima
See teadmine oli mul juba juba enne MyFitnessi Pirita klubis tegutseva treeneri ja toitumisnõustaja Cätlyn Toomerega konsulteerimist teoreetilises plaanis olemas.
Aga praktilisi teadmisi saan juurde väga palju. Kuigi olen senini söönud suht tervislikult, siis tulemusliku trenni tarbeks pean suurendama valkude ja proteiini osakaalu ning loomulikult vähendama koguseid. Nüüdsest saab kodusest köögikaalust, mis seni on kapist välja võetud vaid peenemate roogade valmistamisel, mu igapäevane köögitarvik.
Cätlyn näitab ka ära, kuidas juba mu moblasse installitud Myfitnesspal äppi kõige paremini kasutada ning annab hulga nippe ja nipikesi, mida hoian loomulikult kiivalt vaid enda ja koduste teada😊
***
Tunne on, et tänavune talv tuleb teisiti. Kuidas täpsemalt mul ettevõetud rajal läheb, annan edaspidi kord kuus oma trenniblogis teada.
P.S. Kas teate millest rääkisid 60+ mehed ühel laupäeva hommikupoolikul spordiklubi saunas? Uskumatu, aga tõsi – vesinikbussidest!
Ivo Rull, kehakultuuritegelane
Järgmine Ivo Rulli trenniblogi ilmub novembris.
Viimsi Uudised
Jaga: