REPLIIK: vallavalitsuse libaküsitlus ummistati

Hoolimata asjaolust, et pühapäeval 29. oktoobril saatis keegi Viimsi vallavalitsuse libaküsitlusele Tammelaane DP teemal massiliselt vastuseid, jätkatakse Nelgi teel ebausaldusväärse veebiküsitluse korraldamist.

 

Viimsi Uudised ei kiida heaks tegevust, kus keegi kasutab võimalust ning saadab ebaprofessionaalselt koostatud küsitluskeskkonda hulgaliselt vastuseid. Samas on antud pahalane või pahalased juhtinud tähelepanu tõigale, et Viimsi vallavalitsuse poolt sisult ebaadekvaatne küsitlus on ka tehniliselt äärmiselt ebausaldusväärne.

Täna on tehniliselt olemas platvormid (nt VOLIS), mis võimaldavad vaid Viimsisse registreeritud elanikel küsitlustele vastata ja seda kontrollitult vaid üks kord.

Eestis on olemas hulk pädevaid sotsiolooge, kes võinuks vallavalitsuse kallutatud küsitlusankeedi asemel luua adekvaatse küsimustiku.

Kõike seda pole tehtud – miks?

Jääb arusaamatuks, miks oli vaja sellist anonüümset kütlust üldse korraldada. 15. detsembril 2022 kuulutas Riigikohus Tammelaane DP kehtestamise ebaseaduslikuks. Tänavu septembri lõpus oli vallavalitsusel olemas juba 210 reaalse inimese reaalsed allkirjad nõudel, et Tammelaane DP menetlus tuleb lõpetada.

Mis iganes tulemused vallavalitsuse libaküsitlusest ka ei „selguks“, pole need paraku tõsiseltvõetavad.

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

JUHTKIRI: vallavõimu manipulatsioonid ja kaasamise etendamine Tammelaane näitel”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: