Õhk-vesi soojuspumba hind – millise kuluga tuleb arvestada?

Milliseks kujuneb õhk-vesi soojuspumba hind? Millest see sõltub ja mida tasub arvestada kütteseadme ostul? Selgitame lähemalt, milliste kulutustega tuleb arvestada õhk-vesi kütte valikul.

Õhk-vesi soojuspump: hind ja kliimaseadme põhimõte

Õhk-vesi soojuspumba tööpõhimõte seisneb õhust leiduva soojusenergia kasutamises kütteks ja tarbevee soojendamiseks. Küte jõuab tuppa kas põranda- või radiaatorkütte lahenduse näol ning boiler tagab sooja vee. Tegemist on rahakotisõbraliku ja säästliku küttelahendusega, mis garanteerib toasooja ka kõige kargema külma ajal.

Milliseks kujuneb õhk-vesi soojuspumba hind? Orienteeruva maksumuse ütlemiseks on vaja teada, millisesse hoonesse on kütteseade mõeldud. Sellest sõltub, milliste näitajatega kütteseade on kõige sobilikum. Nii palju nagu on erinevaid mudeleid, on ka hindu, kuid üldistatult saab öelda, et ühe õhk-vesi soojuspumba hind sõltub järgmistest näitajatest:

  • kütteseadme tootjast;
  • seadme kasutegurist, sesoonsest kasutegurist (vastavalt COP ja SCOP);
  • võimsusest;
  • köetava pinna suurusest;
  • energiaklassist;
  • lisafunktsioonidest: interneti moodul, eestikeelne menüü jpm.

Lõplik õhk-vesi soojuspumba hind kujuneb koos seadme ja paigalduse hinnaga. Üldjuhul ei sisalda toote hind paigaldust ja see tuleb sinna juurde arvestada. Keskmiselt võib õhk-vesi soojuspumba hind olla 4000 kuni 5000 eurot sõltuvalt väljavalitud mudelist.

Õhk-vesi soojuspumba hind pole kõige olulisem

Kütteseadme vahetus on kulukas väljaminek, kuid kindlasti ei peaks määravaks olema ainuüksi hind. Sellest olulisem on valida õhk-vesi soojuspump, mis on vastupidav, efektiivne ja säästlik.

Õhk-vesi soojuspumba hind koos paigaldusega võib olla suur väljaminek, kuid kõige soodsam lahendus ei pruugi olla parim variant. Seetõttu soovitame vajadusel soetada seadme järelmaksuga, mida ka paljud meie Thermia, Midea ja Daikini õhk-vesi soojuspumpade edasimüüjad pakuvad.

Kütteseade on investeering sinu heaolusse – õige mikrokliima tagab mõnusa olemise olenemata aastaajast. Võtke Airwavega ühendust, et leida sobiv õhk-vesi soojuspump oma koju!

Tunnuspilt: Thermia Athena õhk-vesi soojuspump.

 Viimsi Uudised

Jaga: