Õige spordivarustus tagab ohutu spordi tegemise ja head tulemused

Liikumine on oluline osa meie elust ja selleks, et selle käigus tekkivaid vigastusi vältida ja paremaid tulemusi saavutada, on valida õige varustus. Kuidas valida sobivad sporditooted ja teha sporti nii, et end mitte vigastada.

Spordijalanõud tagavad õige toetuste ja mugavuse treeningul

Spordijalanõud on kahtlemata üheks kõige olulisemaks varustuseks, mille valimisele tuleb panna suurt rõhku. Valides näiteks jooksmiseks valed jooksutossud, võid end pika aja peale vigastada või tekitada probleeme liigestes ja lihastes. Sellepärast tuleb sõltuvalt jooksurajast (kas selleks on metsarada, jooksulint või mõni teine maastik) valida jooksutossud, mis pakuvad parimat mugavust sinu jalgadele. Sama kehtib ka teiste spordialade kohta, jõutrenni jaoks on olemas spetsiaalsed jalanõud, nagu seda on ka jalgpalliks või korvpalliks. Isegi pikkadeks jalutuskäikudeks võiksid tavaliste saabaste või õhukese tallaga tenniste asemel valida kõndimiseks loodud tossud.

Kuidas valida spordijalanõusid?

Spordijalanõude puhul on oluline sobivus ja õige suurus. See tähendab seda, et valida tuleb piisavalt õige jalanumber, arvestada jalanõude ergonoomilisuse kui ka materjaliga. Sõltuvalt jalalaba suuruses, kujust ja tüübist, ei pruugi kõik spordijalanõud igale ühele sobida, mistõttu tasub enne konkreetse mudeli välja valimist teha eeltööd. Eelistades hingavaid materjale ja spetsiaalse spordiala jaoks välja töötatud funktsioone, saad jalatsid, mis pakuvad sulle kõike vajalikku alates õigest sobivusest kuni mugavuseni välja.

Spetsiaalsed spordiriided lasevad sinu nahal hingata ja ei takista liikumist

Liikuvus on spordi tegemisel kõige olulisem – see tähendab seda, et ka riided, mida treeningu ajal kannad, peavad seda võimaldama. Ja mitte ainult, vaid lisaks tagama hea hingavuse ja suurepärase higi ja niiskuse eemale juhtimise. Enamik treeningriideid on valmistatud materjalidest, millel on need omadused ja sel põhjusel tasub alati eelistada spordi tegemiseks spetsiaalseid rõivaid, mitte igapäevaseks kandmiseks disainitud retuuse, pükse või pluuse.

Sõltuvalt spordialast ja keskkonnast, kus seda harrastad, on võimalik valida välja sobivad spordirõivad. Vabaõhuspordiks on vaja varuda rohkem kihte kui sisealadeks ja seda tuleb võtta arvesse riideid valides. Kõige välimine kiht peaks kaitsma tuule, külma ja vihma eest vastavalt hooajale.

Spordiriiete valimine

Võttes arvesse enda spordiala, otsi välja riided, mis on selle jaoks disainitud. Väga paljudel brändidel nagu Adidas või Nike, on erinevaid spordikollektsioone tennisemänguks, jõutrenniks, jooksmiseks ja teisteks spordialadeks. Vali välja enda suurusele vastavad riided ning veendu, et huvipakkuvad tooted vastavad sinu ootustele ja vajadustele. Mitmekülgne stiilide valik annab võimaluse soetada just sellised riided, mis iseloomustavad kõige paremini sinu stiili ja iseloomu.

Avasta oma uus spordivarustus Helly Hansen, Adidas, Nike ja teistel brändidelt Kaup24 ja Hansaposti e-poodidest ning naudi treeningu iga hetke!

Tunnuspilt: pexels.com

Viimsi Uudised

Jaga: