Petitsioon pani vallavalitsuse jäätmejaamale uusi asukohti kaaluma

12. märtsi Viimsi vallavolikogu istungil andis volikogu liige Ivo Rull (Kogukondade Viimsi) abivallavanem Alar Mikule (Reformierakond) üle 307 allkirja, mis oli ühe kuu jooksul elanike poolt antud petitsioonile “Ei jäätmejaamale elumajade läheduses”.

28. märtsis väljastas Viimsi vallavalitsuse keskkonnaosakonna juhataja Taavi Rebane vallavalitsuse seisukoha petitsiooni suhtes.

“Elanikelt saadud tagasiside põhjal on ettevalmistamisel täiendavad eskiislahendused koos võimalike asukohavariantidega Lehise kinnistul ning alternatiivina Reinu tee 10 kinnistul. Pärast eskiislahenduse valmimist ja asjakohaste mõjude (eel)hindamist soovib vallavalitsus uusi eskiise kohalikele tutvustada ja neid arutada,” märgib Rebane saadetud seisukohas.

Kui vallavalitsus tõesti asuks jäätmejaama rajama Reinu tee 10 kinnistule, oleks see elumajadest piisavalt kaugel. Varasemalt on võimuliidu esindajad välja toonud, et tegemist on riigimetsaga ning riik pole senini sealset kinnistut vallale üle andnud.

“Juhul kui vallavalitsus rajab jäätmejaama Reinu tee 10 kinnistule, oleks tegemist ilmselt enamikule vallaelanikest vastuvõetava lahendusega. Kui aga alternatiivset asupaika otsitakse Lehise kinnistul, tuleks jäätmejaam ikkagi paljudele elumajadele liiga lähedale,” märkis Rull.

Tunnuspilt: vaade Reinu tee 10 praegu asuvale riigimetsale.

Loe samal teemal:

Jäätmejaama vastu kogutud allkirjad anti üle vallavalitsusele”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: