Planeeritakse esimest e-istungit Viimis volikogu ajaloos

Möödunud suve hakul jättis Viimsi võimuliit arvestamata toona opositsiooni poolt esitatud valla uue põhikirja parandusettepanekud, mis oleksid võimaldanud praegu rakendada e-hääletusi.

Nüüd on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks vajalik korraldada ka Viimsi volikogu töö nõnda, et seda saaks teha e-istungina. Esimene volikogu veebi kaudu toimuv elektrooniline istung on planeeritud 14. aprillile.

Täna volikogu liikmetele saadetud e-kirjas tõdeb volikogu kantselei juhataja Liina Mugu, et „meil ei ole Viimsi volikogu töökorras kokku lepitud elektroonilise istungi toimumise reeglistikus“.

Kui enamus volikogu liikmeid annab 26. märtsiks digiallkirjastatud ankeediga nõusoleku elektroonilise istungi korraldamiseks, siis toimub see 14. aprillil nii videokonverentsi platvorme (Skype, Zoom ) kui e-kirju kasutades.

„Edaspidi ei peaks Viimsi võimuliit tuimalt opositsiooni ettepanekuid maha hääletama, seda enam kui need on suunatud e-asjaajamise rakendamisele,“ märkis volikogus valimisliitu Kogukondade Viimsi esindav Ivo Rull.

Viimsi Uudised

Jaga: