Postimees kirjutab Johanna-Maria Lehtmele kuulunud majast Viimsis

Ajakirjanik Ülle Harju on 3. juuli Postimehes avaldanud artikli „FOTOD  Lehtme vangerdas oma hinnalise maja kindlatesse kätesse”.

Tsiteerime artiklit, mis muuhulgas käsitleb Keskkriminaalpolitsei poolt raha väärkasutamises kahtlustatava MTÜ Slava Ukraini endise juhi Johanna-Maria Lehtmele kuulunud Viimsis asuvat maja, lubatud mahus:

“Lehtmele kuulunud maja asub Viimsi poolsaarel vaevalt 250 meetrit mererannast. Samas külas merest ligikaudu sama kaugel asuvaid maju müüakse hetkel kv.ee kuulutuste järgi keskmiselt poole miljoniga, odavaim maja on müügis 325 000 euroga.

/—/

Lehtme puhul ei õnnestunud tuvastada loogilist põhjendust maja ema nimele vormistamiseks. Juhul kui Lehtme on otsustanud mitte enam Eestisse naasta ja ema soovinuks ise tema majas elada, saanuks ema seda tõenäoliselt vabalt teha ka ilma omanikuks olemata. Loogiline variant olnuks ka maja väljaüürimine ja sellega tulu teenimine.

Hinnalisema vara kellegi teise nimele kirjutamine on rahalistesse pahandustesse sattunud isikute puhul vana nipp, pääsemaks kohtuasjade käigus tekkivatest võimalikest rahalistest nõuetest, mille tagamiseks võidakse arestida nii kinnis- kui vallasvara (nt autosid).”

Täismahus saab Postimehes ilmunud artiklit lugeda SIIT.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Postimehe veebist.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: