Reformierakonna reha jätkub: Pille Petersoo asendati Kristjan Jõekaldaga

Reformierakonna Viimsi rakuke jätkab endale ebasobivaks muutunud isikute vallaettevõtete nõukogudest väljavahetamist kuulekate parteisõdurite vastu.

Tänavu juuni alguses vahetas Reformierakonna juhitud vallavalitsus Viimsi Vee nõukogust välja ettevõtja Atso Matsalu. Tema asemele suunati  nõukokku Reformierakonna nimekirja kuuluv volikogu kuulekas käetõstja Tanel Einaste.

Juuli lõpus tehti analoogne käik Rannarahva Muuseumi nõukogus, kus kutsuti tagasi sotsiaaldemokraatide kohalik liider Pille Petersoo, kes asendati volikogu töös episoodiliselt osaleva Reformierakonna nimekirja kuuluva Kristjan Jõekaldaga.

Rannarahva Muuseumi nõukokku jäeti ka varem sotsidesse kuulunud, aga täna parteitu Kristiina Sillaste.

Viimsi Uudised palus toimunud manöövreid kommenteerida Pille Petersool:

„Selle vangerduse tagamaad ulatuvad eelmisesse aastasse, kui “Isamaa” Viimsis koalitsiooni võeti ja kevadel Mari-Ann Kelam SA Rannarahva Muuseumi nõukokku määrati. Sotsiaaldemokraatidel oli tol hetkel SA Rannarahva Muuseumi nõukogus justkui kolm esindajat – Ene Lill, Kristiina Sillaste ja mina, kuigi Lill oli selleks hetkeks SDEst välja astunud.

Mari-Ann Kelami määramisega nõukogusse pidi SDE ühest kohast loobuma ja nii jäime meie Kristiina Sillastega kohta justkui jagama – et pool aega üks ja siis teine. Meil oli Annika Vaiklaga suusõnaline kokkulepe (õigemini küll FB-vestlus 2020. a veebruarist), et jätkan kuni sügiseni ja aitan ka tänavu kaasa ubinapäeva korralduses. Aga kevadise pesaheitmise tõttu (Vaikla astus koos Raimo Tanniga SDEst välja ja siis astusid nad üheskoos Ene Lillega Keskerakonna liikmeks, Kristiina Sillaste astus SDEst välja, aga on vähemalt esialgu veel parteitu) ei lugenud eelnevad kokkulepped ilmselt enam midagi.

Õnneks saan endiselt Rannarahva Muusemi poolt hallatavale Viimsi Taluturule hoogu anda läbi oma populaarse Nami-Nami.ee lehe. Samuti Facebookis loodud Viimsi Maitsed rühma, kus on pea 1200 toiduhuvilist viimsilast, kellega regulaarselt taluturu uudiseid jagan. Olen aastaid aktiivselt kaasa aidanud sügisese ubinapäeva korraldusele (üritusele reklaami teinud, korraldanud Viimsi parima õunakoogi ja maitsvaima ubinahoidise valimist, kirjutanud Taluturu tegemistest “Viimsi Teatajas” ja Nami-Nami lehel, tutvustanud Viimsi kulinaarset ajalugu laiemalt, aidanud kaasa lilleaasa rajamisele jms) ja teen seda kindlasti ka edaspidi.

Suuremates ja sisulisemates Rannarahva Muuseumi tööd puudutavates küsimustes küll kahjuks enam kaasa rääkida ei saa.“

Viimsi Uudised palus Rannarahva Muuseumi nõukokku määramise puhul  kommentaari ka Kristjan Jõekaldalt, kes on senini väga passiivselt volikogu töös osalenud (viimati naases korraks volikokku aprillis, et anda poolthääl Märt Vooglaidiga seotud Tammelaane DP kehtestamisele ning seejärel koheselt jällegi peatas oma volitused).

Soovisime Jõekaldalt selgitusi, milliste ideedega ja kui aktiivselt ta soovib Rannarahva Muuseumi nõukogu liikmena muuseumi tegemistesse panustada.

Paraku palutud ajaks Jõekaldalt vastust ei laekunud, aga toimetus on valmis selle avaldama, kui see saabub.

Loe samal teemal:

„Reformierakonna väiklane kättemaks: Atso Matsalu arvati välja Viimsi Vee nõukogust“

„Volikogu vaikiv käetõstja Kristjan Jõekalda tegi seda jälle“

Viimsi Uudised

Jaga: