REPLIIK: Atso Matsalu juhitava komitee otsus tekitas meedias kriitikalaine

Eesti meedias on käesoleval nädalal laialdast kajastamist leidnud Eesti-Läti korvpalliliiga tehnilise komisjoni, mida juhib Viimsi avaliku elu tegelane Atso Matsalu, otsus määrata 1000-eurone trahv korvpalliklubile Pärnu Sadam.

Matsalu juhitud komisjoni otsus on ühtlasi lõpetanud Delfi portaalis eetris olnud korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ tegevuse. Seda podcasti tegid Janar Talts, Ivar Jurtšenko ja Gert Kullamäe. Viimane, kes on korvpalliklubi Pärnu Sadam peatreener, kritiseeris saates kohtunike tegevust Pärnu Sadama ja Kalev/Cramo vahelise mängu vilistamisel.

Atso Matsalu on komisjoni trahviotsust meedias põhjendanud nõnda: „Käisin hooaja alguses isiklikult kohal nõukogus palvega, et kohtunike teemasid avalikult ajakirjanduses ega podcastides ei arutataks. Kuna mitmeid kordi on seda klubile mainitud ja vastav punkti on juhendis kirjas, siis jõudsime sellise otsuseni.“

Podcasti tegijate avalikus kirjas öeldakse, et „PAF Eesti-Läti korvpalliliiga tehniline komisjon eesotsas Atso Matsaluga on võtnud nõuks sekkuda korvpalliteemalistesse aruteludesse jõumeetodil, kui aruteludes puudutatakse või lahatakse korvpallikohtunike tegevust.“

Korvpalliliit on muuhulgas tunnistanud, et „Atso Matsalu kommunikatsioon ja viide Gert Kullamäe treeneri litsentsi äravõtmisele oli irrelevantne ja kinnitame, et seda teemat pole arutatudki ega põhjust arutada.“

Spordiajakirjanikud on suhtunud tekkinud konflikti kajastamisel Atso Matsalu juhitud komisjoni tegevusse valdavalt kriitiliselt või irooniliselt. Iseloomulik näide on ajakirjanik Kristo Niglase repliik „Aplaus, Matsalu!“ (Pärnu Postimees, 20.02.24). Muuhulgas kirjutab Niglas:

„Tsensuur korvpallis tõesti toimib! Eesti-Läti korvpalliliiga tehniline komisjon koos Atso Matsaluga otsustas sekkuda  korvpalliteemalisse arutellu. Trahv ja ähvardus treenerilitsents peatada suukorvistasid tuntud kossutreeneri ja lõpetas taskuhäälingusaated.

Aplodeerin Matsalule, et ta suutis ühe hea saate ära lõpetada! Kiitus suurepärase töö eest!“

Matsalu ja tema juhitava komisjoni tegevuse aadressil on avalikku kriitikat teinud ka Kuku raadio „Spordireporteri“ saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (näiteks tsitaat 20.02.24 saate tutvustusest Kuku veebis: “… Atso Matsalu loll jutt ja kiuslik suhtumine Gert Kullamäesse.”).

Atso Matsalu puhul on mitmed spordiajakirjanikud viidanud, et tema vimm Gert Kullamäe suhtes ulatub juba aastate taha.

Viimsi Uudiste toimetusel pole õnnestunud leida antud kaasuses Atso Matsalu juhitava komisjoni otsust kiitvat meediakajastust.

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

AVALIK KIRI ⟩ Korvpalliliidu juhatuse liige saab oma tahtmise, taskuhääling «Pihtas põhjas» läheb hingusele“

Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ läheb hingusele. „Rääkida peab saama ausalt ja sisemise kirega!““

Korvpalliliit selgitas tüli tagamaid: lumepall hakkas veerema ühe kokkuleppe eiramisest ja teise ebavajalikust kommentaarist“

REPLIIK ⟩ Aplaus, Matsalu!“

Vana arm ei roosteta. Kullamäe ja Matsalu tüliõun viis 27 aastat tagasi korvpallitähed barrikaadidele“

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: