SEB kutsub Harjumaa keskkooliõpilasi saama rahatarkuse asjatundjateks

SEB alustab selle õppeaasta koolisaadikute programmiga, et parandada Eesti õpilaste finantskirjaoskust. Kevadeni vältava programmi jooksul läbivad valitud keskkooliõpilased rahatarkuse koolituste sarja ja jagavad oma teadmisi kaasõpilastega. Koolisaadikuteks saab kandideerida kuni 8. oktoobrini.

„Investeerimine ja rahaasjade edukas korraldamine pakuvad noortele järjest rohkem huvi, mistõttu jätkame ka tänavu sügisel kolmes Balti riigis koolisaadikute programmiga. Kutsume hakkajaid keskkoolinoori algatusega liituma, et saada vahetu kogemus finantsmaailmas, läbida põhjalik rahatarkuse koolituste sari ning jagada oma teadmisi kaasõpilastega,“ kommenteeris SEB Koolisaadikute programmi projektijuht Victoria Tkatš.

Koolisaadikute programmis on juba osalenud 80 õpilast, kes on koolides üle Eesti rahatarkust jaganud enam kui 9000 kaasõpilasele.

Kuus kuud kestva programmi jooksul saavad koolisaadikutest noored rahvusvahelise koostöö kogemuse ja neid koolitatakse säästmise, investeerimise, eelarve planeerimise, küberturvalisuse ja ettevõtluse teemadel. Lisaks toimuvad saadikutele õpitoad, mis räägivad edukast avalikust esinemisest, isikliku brändi loomisest ja sotsiaalmeediast, et oma finantsteadmiste jagamiseks paremini valmistuda. Noortele on nende isiklikul arenguteel toeks SEB mentorid.

„Koolisaadikute programmi eesmärgiks on jagada rahatarkust noortelt noortele. Usume, et tänu programmis omandatud kogemusele ja teadmistele on just noored ise kõige paremad finantskirjaoskuse õpetajad oma koolikaaslastele, seletades tundides teooriat enda vaatenurgast ja kasutades eakaaslastele sobivaid näiteid,“ lisas Tkatš.

Hiljemalt 8. oktoobriks on oodatud kandideerima kõik Harjumaa 10. kuni 11. klassi õpilased. Koolisaadikute programmiga on võimalik täpsemalt tutvuda SEB kodulehel.

Tunnuspilt: Victoria Tkatš.

Viimsi Uudised

Jaga: