Seiklusrikkad ja adrenaliinirohked reisisihtkohad – eksootilised võimalused meelelahutuseks

Kui tavapärane rutiin hakkab muutuma tüütuks, tuleks ette võtta seiklus, mis maandaks kogu stressi, mis kogunenud on.

 

Olgu selleks üheöö peatumine lemmikhotellis-spaas või perekondlik väljasõit puhkeresorti, võimalus teha paus rutiinist annab võimaluse puhata ja taas laadida end täis positiivset energiat.

Seiklusrohked sihtkohad pakuvad enim võimalusi puhkuseks ning uuteks kogemusteks. Kas aga adrenaliinisõltlastele on olemas ka eraldi sihtkohad? Muidugi ja lisaks Las Vegasele, Monte Carlole, Macaule ning teistele kasiino melu pakkuvatele linnadele on maailm täis eksootilisi sihtkohti, mis võluvad oma külastajaid erinevate võimalustega katsetada vaimseid ning füüsilisi piire. Kui aga pokker ja teised mängud on siiski hinges siis online kasiinos saab neid mänge mängida kõikjalt.

Etosha safari

Etosha rahvuspark pakub imelist safarikogemust nautida kaunist loodust, vaadelda puutumatut loomariiki ning saada osa safarikultuurist. Olenemata sellest, kas olete kogenud safarikülastaja või esmakülastaja, on Etosha sihtkoht, mis tõotab unustamatuid kohtumisi Aafrika mitmekesise elusloodusega. Kuna Etosha rahvuspark meelitab kohta külastama ka linde, on sellest kujunenud üks maailma suurima linnuliikide külastatavusega sihtkoht. Metsik loodus ja Etosha Lodge võimaldavad saada osa metsikust loodusest ning samas puhata graatsilises ööbimiskohas.

Etosha kuulutati rahvuspargiks 1967. aastal, mil Lõuna-Aafrika Vabariigi parlament selle ametlikult kaitsealaks kuulutas. Rahvuspargis on loomade seas ka ohustatud liigid nagu must ninasarvik. 2022.aastal siiski salakütid tapsid neist 46, mis tähendab,et liiginimistus saavutas loom taas CE-klassi (critically endangered kategooria, mis on vaid üks samm enne liigi väljasuremise staatust). Etosha safari aga annab võimaluse näha nii unikaalseid loomi ning panustada nende säilivusse.

Madeira kanjoni seiklus

Madeira kanjonid pakuvad ainulaadset ja meelierutavat seiklust keset Euroopa kõige vapustavamaid maastikke. Olenemata sellest, kas olete kogenud kanjoneer või esmakordne avastaja, pakub saar seiklusi nii adrenaliisisõltlastele kui ka loodusvaatlejatele. Madeira on kaunis Portugali saar, mis on tuntud oma vapustavate loodusmaastike poolest.

Kanjonites seiklemine on füüsiliselt raske ettevõtmine, eriti siis kui ei ole palgatud giidi. Giidid teavad kõige paremaid radu ning oskavad hinnata matkajate võimet osaleda kindlatel radadel.

Külastajatele on valikus 4 erinevat seiklusrada ja kanjonit, mis sobivad erineva kogemusega seiklejatele. Ribeira Funda sobib enim algajatele matkajatele, kes ei karda kõrgust ning eelistavad tasast matka. Riberia Frio on oma lopsaka taimestiku ja koskedega sobilik kõige vähemkogenud seiklushuvilistele. Vaated aga ei peta ning Riberia Frio pakub imelisi vaatluspunkte looduse pildistamiseks. Serra de Aqua kanjon on aga sobilik neile, kes ei karda ekstreemsemaid radu. Siin tuleb kasuks kaljuronimise kogemus sest laskumised kärestikes ning raskesti läbipääsetavad teed viivad sihile ning vaateplatformidele, kus vaade on hingepuudutav. Rabacal kanjon on võluv sihtkoht neile, keda meelitavad vaated koskedele ning mägiradadele. Rabacal sobib neile, kes omavad varasemaid kogemusi kaljuronimises ning ei tunne ebamugavust kitsastes kohtades ronimise suhtes.

Golden Circle sukeldumine

Sukeldumine Islandil pakub ainulaadset kogemust, võimaldades teil uurida maailma kõige puutumatumaid ja geoloogiliselt põnevamaid veealuseid keskkondi. Kuigi see ei pruugi olla otseselt seotud Golden Circle’i marsruudi traditsiooniliste vaatamisväärsustega, võib sukeldumise kombineerimine lähedal asuvate loodusimede külastamisega luua meeldejääva ja mitmekülgse Islandi reisiseikluse.Nende ainulaadsete sukeldumisvõimaluste turvaliseks ja vastutustundlikuks kogemiseks on tungivalt soovitatav broneerida giidiga sukeldumisretked. Nad võivad pakkuda kogu vajalikku varustust, sealhulgas kuivülikondi, ning tagada teile turvalise ja nauditava kogemuse.

Silfra on kuulus sukeldumiskoht, mis asub Þingvelliri rahvuspargis, osa Kuldse Ringi marsruudist. See on tuntud oma kristallselge liustikuvee ja võimaluse poolest sukelduda või snorgeldada Põhja-Ameerika ja Euraasia tektooniliste plaatide vahele. Sukeldujad saavad nautida vapustavat veealust nähtavust ja ainulaadset geoloogilist kogemust.

Enne mis tahes sukeldumistegevuses osalemist Islandil veenduge, et teil on vastavad sukeldumistunnistused ja -kogemus. Mõned ettevõtted võivad oma keeruliste tingimuste tõttu nõuda spetsiifilisi sertifikaate.

Tunnuspilt: rannavaade Madeiral.

Viimsi Uudised

Jaga: