VANA VASK: sotsid keerutasid katuseraha ka Viimsisse

Vana Vask on rubriik, milles meenutatakse viimsilastele erinevaid uudiseid Viimsi vallas varem toimunust.

 Esmakordselt ilmus uudislugu “Sotsid keerutavad katuseraha ka Viimsisse” 22. novembril 2021. aastal.

 Kuna hetkel on Riigikogus taas käimas katuserahade jagamise protsess, mille sisu pole veel avalikustatud, avaldame toonase loo uuesti. Värsket infot selle kohta, kas ja kui siis kellele ning kelle ettepanekul Viimsis tänavu katuseraha eraldatakse vahendame niipea, kui need andmed avalikustatakse.

***

Viimsi Uudised 22.11.2021

Riigikogus toimub hetkel protsess, mille käigus erakondade liikmed jaotavad taaskord omavaheliste kokkulepete tulemusena ära 3 miljonit eurot nn katuseraha.

Iga Riigikogus oleva erakonna esindaja saab tänavu teha kuni 30 000 euro ulatuses regionaalseid investeeringuid, mida on hakatud nimetama katuserahadeks. Üldjuhul satuvad need summad vastava erakonna liikmetega seotud või saadiku valimisringkonnas tegutsevate mittetulundusühingute kasutusse.

Täpselt nii on tänavu toimetanud ka Sotsiaaldemkraatliku Erakonna parlamendisaadik Riina Sikkut, kes on teinud ettepaneku anda 5000 eurot MTÜ-le Viimsi Mõttesport. Selle klubi üks juhatuse liige on sotside Viimsi piirkonna juht Pille Petersoo.

Sotside ettepanekul on MTÜ Viimsi Mõttesport saanud ka varasematel aastatel 5000-euroseid toetussummasid katuserahadena.

Katuserahade jagamist on juba aastaid kritseeritud selle protsessi ebavõrdsuse, läbipaistmatuse ning erakondlike allhoovuste pärast.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Riigikogu veebist.

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: