SUUR LUGU: Priit Tammeraid saavutas ringkonnakohtus võidu Valdur Kahro üle

Kohtusaaga, milles Valdur Kahro nõuab Priit Tammeraidilt ebaõigete faktiväidete ümberlükkamist ning varalise ja mittevaralise kahju hüvitamist, on pöördunud Kahro kahjuks.

Kui tänavu mais Harju Maakohus osaliselt rahuldas Kahro hagi Tammeraidi vastu, siis 26. septembril tegi Tallinna Ringkonnakohust otsuse, millega tühistas Harju Maakohtu vastava otsuse.

Ringkonnakohus leidis, et Kahro hagi Tammeraidi vastu tuleb jätta rahuldamata ning kõik kahes kohtuastmes tehtud menetluskulud tuleb jätta Kahro kanda.

Valdur Kahro apellatsioonkaebuse hind on 3780 eurot ning Priit Tammeraidi apellatsioonkaebuse hind on 4204 eurot.

2021. aasta novembris esitas Valdur Kahro hagi Priit Tammeraidi suhtes, milles nõudis 2020. aasta aprilli Maalehes ilmunud väidete kummutamist ning rahalisi hüvitisi.

Hageja ei olnud rahul artiklis avaldatud lausega: „Prangli saar on Valdur Kahrole muutunud omamoodi abimajandiks – nii nagu Kahro vallavalitsuses räägib, nii seal ka asju otsustatakse“.

Lisaks toimus vaidlus Facebooki grupis Viimsilased tehtud postituse üle. Priit Tammeraid olevat aprillis 2021 avaldanud Facebooki grupis Viimsilased väidetavalt Valdur Kahro au ja head nime teotava postituse.

Kokkuvõtvalt asus ringkonnakohtu kolleegium seisukohale, et Kahro ei ole tõendanud, et Tammeraid avaldas ajakirjanikule andmeid artiklis avaldatud sõnastuses. Viimane on kohtuliku menetluse käigus viidanud Maalehe ajakirjaniku tehtud üldistavale väärtushinnangule.

Ka Tammeraidi poolt tehtud Facebooki postituse suhtes asus ringkonnakohtu kolleegium seisukohale, et ka sellega ei saanud kostja hageja õigusi rikkuda au teotava või ebakohase väärtushinnanguga. Avaldatud andmed vastasid tegelikkusele ning andmete avaldamise viis ja sõnakasutus vastab sotsiaalmeedias kasutatavale tavapärasele viisile.

Viimsi Uudiste toimetus pöördus ringkonnakohtu otsusele kommentaaride saamiseks nii Valdur Kahro kui Priit Tammeraidi poole.

Priit Tammeraid saatis järgmise kommentaari:

„Kohtuotsus oli meie jaoks ootuspärane ja kohtu poolt selgelt põhistatatud. Isiklikult olen ma kohtule siiralt tänulik selle põhjalikkuse eest, millega ringkonnakohus antud vaidluse läbi töötas.

Ringkonnakohtu otsus süvendas minus veelgi veendumust, et Eesti on õigusriik ning meil on sõltumatu ja õiglane kohtusüsteem.

Hoolimata kulunud ajast ja vahenditest, mida olin sunnitud sellesse vaidlusesse panustama, olen ma siiski selle kohtuprotsessi käigus palju õppinud ja see on olnud siiani pigem positiivne vaheldus argirutiini ja murede vahel.

Samas on see protsess kindlasti hoiatusteks ka kõigile neile, kes lähevad naiivselt selles valdkonnas omale tööd otsivate õigusbüroode turundustegevuse ohvriks ja alustavad kergekäeliselt kohtuvaidlust. Ilmselgelt võitsid enim sellest vaidlusest enim poolte esinadajad.

Samuti jäi vaidluse käigus silma huvitav vastuolu, Valdur rõhus mitmel korral kohtuvaidluse käigus sellele, et tema tegevuste kajastamine on negatiivselt mõjutanud nii teda kui tema perekonda. Vaidluse objektiks olnud repliik ilmus Maalehes 2020. aasta esimeses pooles, talle väidetavaid üleelamisi põhjustanud Viimsilaste grupis ilmunud postitus on 2021. aasta kevadest. Hagi esitati 1,5 aastat peale artiklit ja enam kui pool aastat peale hagetud postituse ilmumist Viimsilaste grupis.

Mulle isiklikult jääb selles vaidluses suurimaks küsimuseks, miks Valdur kõigi asjaoludega vahetult kursis olevana valis hagi esitamise tee, mis sisuliselt tõi temale ebameeldivad momendid uuesti päevakorda ja tõstis kogu tema tegevuse veel laiema vaatajaskonna ette. Mulle on astunud selle protsessi meediakajastuse järel tänaval ligi täiesti võõrad inimesed ja küsinud, et kas mina olen see Priit Tammeraid, kellega Valdur Kahro kohut käib. Kui olen kinnitanud, et just see ma olen, siis on surutud kätt, soovitud edu ja öeldud, et lõpuks ometi keegi julges. Pean tunnistama, et mulle on see olnud väga üllatav.“

Valdur Kahro oma kommentaari toimetuse poolt palutud ajaks ei saatnud. Toimetus on valmis Kahro kommentaari käesolevale loole lisama niipea kui see laekub.

Tallinna Ringkonnakohtu otsuse peale on võimalik Riigikohtule esitada kassatsioonkaebus 30 päeva jooksul alates otsuse kassaatorile kättetoimetamisest, kuid mitte pärast viie kuu möödumist otsuse avalikult teatavaks tegemisest.

Tunnuspilt: pexels.com

Loe samal teemal:

Kuu-uurija: esimese astme kohus rahuldas osaliselt Kahro hagi, Tammeraid kaebab edasi”

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: