Vaimse tervise veebinõustamine aitab

Oktoobris tähistatakse rahvusvahelist vaimse tervise kuud, mille eesmärk on pöörata tähelepanu emotsionaalse tasakaalu hoidmisele ning erinevatele abivõimalustele.

Igal viiendal Eesti inimesel on ärevushäire risk ning enam kui veerandil (28%) depressiooni risk. Tänavu aasta on augustikuu seisuga on sotsiaalkindlustusameti ohvriabi kriisitelefonile ning emotsionaalse toe ja hingehoiu telefonile tulnud enam kui 9600 pöördumist. Neist omakorda üle poolte (52%) olid seotud vaimse tervise ning sellest tingitud muredega.

Oma negatiivseid mõtteid keerutades võib inimene end päris sügavasse auku mõelda, kuid õnneks ei ole see olukord lootusetu. Lisaks ohvriabi kriisitelefonile 116006 ning emotsionaalse toe ja hingehoiu telefonile 116123 pakub sotsiaalkindlustusamet tasuta vaimse tervise veebinõustamist. Kõik, kelle elus on tekkinud pingeid ja raskusi ning kes tunnevad vajadust nendest kellegagi rääkida, saavad veebinõustamisele registreeruda veebilehel.

Sotsiaalkindlustusameti vaimse tervise veebinõustamist pakuvad nii koosseisulised nõustajad, kes kõik on psühholoogi ettevalmistusega. Samuti ka vabatahtlikud nõustajad, kes on superviseeritud praktikat sooritavad psühhoterapeudid, kliinilised psühholoogid või terapeudid.

Tunnusfoto: pexels.com

Kui lugu meeldis, siis palun toeta sõltumatut kogukonnaportaali ning ANNETA.

Viimsi Uudised

Jaga: