Suurte esemete kolimine: 5 nõuannet

Kolimisega oleme me oma elu jooksul suuremal või vähemal määral kokku puutunud kõik – olgu selleks vanast kodust uude kolimine, töökoha kolimine või hoopis sõprade-tuttavate aitamine.

Kuidas saada hakkama asjade kolimisega, mis mõõdult ja/või kaalult suured ja mille puhul enda ja abiliste ramm üle käi?

Eemalda kõik võimalikud pisidetailid

Võta kummutitest, kappidest ja sahtlitest välja kõik lahtised esemed. Paljud sahtlid ja isegi kapiuksed on võimalik väga lihtsalt lahti monteerida. Nendeta on võimalik mööbliese tervikuna lihtsam transportida ning mööblieseme kaal võib tunduvalt väheneda.

Eemaldada võiks ka kõik jalad, nupud ja muud osad, mida on võimalik kergelt eemaldada või mis on kergesti purunevad. Ära unusta liikuvad detailid korralikult kinni teipida – keset kapi tõstmist ja liigutamist lahti kukkuv kapiuks või sahtel võib saada viga või kahjustada teisi esemeid.

Palka kolimisfirma

Kolimisteenused on kõige lihtsam, kiirem ja turvalisem viis, kuidas liigutada suur ese ühest kohast teise.

Kolimisfirmad saavad enda kogemuste ja teadmistega olla abiks kogu protsessi planeerimisel ja takistuste ilmnemisel kasutusele võtta enda erivarustuse ja profitööriistadega.

Enne pakkumise küsimist pane kindlast kirja kõik detailid, mis kolimisteenuste pakkujat huvitada võiks – suurte esemete mõõtmed, aadressid, korruste arv, ukseavade mõõdud, lifti olemasolu jne. Paljud kolimisfirmad pakuvad lisateenusena ka mööbli lahti võtmist ja kokku panemist.

Paki hoolikalt

Turvalise ja murevaba transpordi tagab hoolikas ja läbimõeldud pakkimine. Pehmenda kõik nurgad ja õrnad osad, klaasid pakenda eraldi mullikilesse või võimalusel eemalda üldse mööbliesemelt.

Kui kasutad kolimisfirma abi, siis küsi nõu ja pakendamise soovitusi kindlasti neilt. Paljud kolimisteenuste pakkujad müüvad ja rendivad pakkematerjale ka ise.

Hoia oma keha

Raskete esemete tõstmisel on suur oht ennast vigastada. Enne tõstmist tee venitusharjutusi, täpselt samamoodi, nagu teeksid seda enne suurt treeningut.

  • Enne kükitamist seisa jalgadega õlgade laiuselt, lisatoe ja tasakaalu säilitamiseks hoia üks jalg teisest natukene eespool
  • Kükitamisel hoia selg võimalikult sirge ning eset tõstes proovi kogu jõud maksimaalselt suunata jalgadesse. Väldi seljaga ettepoole kaldumist, võib tekkida vigastusoht!
  • Hoia eset võimalikult keha lähedal, et saaksid vajadusel põlvede või muu kehaosaga lisa tuge pakkuda. Ära kunagi tõsta raskeid esemeid enda õlgadest kõrgemale!
  • Eset maha pannes suuna taaskord kogu jõud maksimaalselt jalgadele ning hoia võimalikult sirget rühti.
  • Vajadusel kasuta abivahendeid, nagu rühitraksid, kindad jms.

Kui sul on esinenud või esineb kroonilisi liigese või lihashaiguseid või on suur oht vigastuseks, siis pigem palka professionaalid või sõbrad-tuttavad. Tervis on kõige olulisem!

Kutsu appi sõbrad

Kui oled otsustanud kolimisteenuseid mitte palgata, siis ära kindlasti proovi raskeid asju üksi liigutada. Kutsu abi sõbrad või pereliikmed.

Enne liigutama asumist veendu, et kogu teerada oleks lahtistest asjadest puhas ja et ese ikka mahub ustest ja avadest läbi. Eriti ettevaatlik ole treppidega!

Ära unusta sõpru tänada ja premeerida raske töö eest.

Tunnuspilt: Kolimisrõõm.

Viimsi Uudised

Jaga: