Vallapoolne tegevusetus viis tunnustatud koolijuhi lahkumiseni

Taaskord on selgunud hämmastavad asjaolud Viimsi hariduselu juhtimise kohta.

Tavaliselt hoolitsevad ettevõtted ja asutused selle eest, et head töötajad ja juhid alles jääksid. Viimsi valla praktika näitab paraku, et tehakse kõik endast olenev, et headest ja kompetentsetest inimestest lahti saada.

Viimasel Haabneeme Kooli vanematekogu koosolekul tuli jutuks pool aastat tagasi ebaõiglaselt vallandatud ja seejärel tööle ennistatud Haabneeme kooli direktori Sirje Toomla siirdumine juhtima Eesti mainekaimat erakooli Rocca al Mares. Vanematekogu tundis huvi, kuidas sai tekkida olukord, et koolijuht Sirje Toomla lahkus ametist ning mida Viimsi vallavalitsus võttis ette, et kogukonnas suurt toetust omav direktor jätkaks Haabneeme Kooli eesotsas.

Valla esindaja vastus tekitas vanematekogu liikmetes nõutust ja meelehärmi. Nimelt ütles Viimsi valla haridusosakonna juhataja Ermo Mäeots, et ta ei võtnud ette mitte midagi. „Minu poolt pole tegevusi olnud, ei ole midagi teinud. Minu viga, võin ka ära minna“, märkis Mäeots vanematekogule antud vastuses.

Lapsevanem, kelle nimi on toimetusele teada, kommenteeris toimunut järgmiselt: “Olin lapsevanemana ja hoolekogu liikmena täiesti hämmingus ja sõnatu vastuse peale, mida lausus Viimsi valla haridusosakonna juhataja Ermo Mäeotsa. Nimelt küsiti temalt vanematekogu koosolekul, mida on ta teinud selleks, et Haabneeme Kooli juht Sirje Toomla jätkaks senises ametis? Millepeale vastas hr Mäeots täiesti emotsioonitu ilmega – mitte midagi !!!! Kuidas on selline asi üldse võimalik, et tänasel päeva, kus otsitakse häid õpetajaid ja koolijuhte tikutulega taga, ütleb haridusosakonna juhataja, et ta ei ole mitte kui midagi teinud. Ja kui meile, kui vanematele see ei sobi, siis ta võib ka ära minna. Siis minu küsimus on – miks ta sellel ametipositsioonil siis üldse töötab? Kui ta ei soovi midagi teha, siis peab seal töötama inimene, kes soovib midagi ära teha ja on avatud koostööks koolijuhtidega, õpetajatega aga ka lapsevanematega”

Kogu loo juured viivad möödunud aasta novembrisse, mil Viimsi vald otsustas Sirje Toomla otsitud ja ebaseaduslikul põhjusel vallandada. Koolikogukond sellega ei nõustunud ning lühikese ajaga koguti koolijuhi toetuseks üle 1000 toetusallkirja, misjärel tühistas vallavalitsuse ebaõiglase vallandamisotsuse. Skandaali tulemusena lahkusid ametist kriisi esile kutsunud Reformierakonda kuuluvad vallavanem Laine Randjärv ja abivallavanem Georg Aher.

Loe samal teemal:

„Laine Randjärv peatas kogukonna survel Reformierakonna teerullipoliitika Haabneeme Kooli suhtes“

Viimsi Uudised

Jaga: