VANA VASK: loe, mida kirjutas viimsilastele 2017. aastal Siim Kallas

Vana Vask on rubriik, milles hakatakse viimsilastele meenutama erinevaid ideid ja lubadusi, mida siinsed vallajuhid on kunagi jutustanud.

Paljud esmapilgul säravad mõtted on aja möödudes tuhmistunud nagu oksüdeerunud vask. Lööme need taas särama, et meie lugejad saaksid otsustada, kas tegemist oli tõsiseltvõetava plaani või lihtsameelsetele mõeldud peibutusjutuga.

21. aprillil 2017. aasta Viimsi Teatajas ilmus Siim Kallase artikkel „Viimsi ja tema homne päev“, milles juures oli autorist 3-veeruline foto.

Esitame antud loost kõige paljulubavamad tsitaadid:

  • „Meil võiks olla rohkem kaasaegseid töökohti. Liiga palju inimesi peab Tallinnas tööl käima.“
  • „Viimsi vald on rohkem ikka veel maaomavalituse moodi. Aga tegelikult oleme me rohkem linn kui maa.“
  • „Me ei näe keskust, mis oleks arhitektuurselt ühtselt kujundatud, keskust mille ümber on restorane, näitusesaale, meelelahutusasutusi. Ja mille keskel on kuju. Või purskkaev.“

  • “Miks mitte arendada mainitud smart city ideede baasi kontseptsiooni „nutikas vald“?
  • “Viimsis puudub korralik kultuurikeskus, etenduste ja näituste jaoks kohaste ruumidega.“
  • „Kas meil poleks võimalust asutada Viimsisse üks rahvusvaheline kool?“
  • „Olen mitu korda kirjutanud, et riigil võiks lisaks seadusandlikule kogule, mis valitakse vastavalt põhiseadusele, olla lisaks ka üks teine koda, nimetame seda kuidas tahes. Aga mis oleks, kui teeksime selle koja Viimsis oma tarbeks ära? /—/ Sinna peaksid kuuluma inimesed n-ö positsiooni järgi valla kogukonnas. Külavanemad, koolidirektorid, nimekad ettevõtjad, politseinikud, asutuste juhid, aukodanikud.“
  • „Kas ühe SOS lasteküla rajamine on võimatu idee?“

***

Hea lugeja! Kui soovid jagada oma mõtteid sellest, kuidas on valda juhtinud Reformierakond neid ideid 3,5 aasta jooksul realiseerinud, saada oma kaastöö toimetus@viimsiuudised.ee .

Tunnusfoto: fragment Siim Kallase artiklist Viimsi Teatajas.

Viimsi Uudised

 

Jaga: