Sajanditagune soomusrong muutus virtuaalseks

Viimsis tegutsev Eesti Sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi on valmis saanud järjekordase virtuaaltuuri.

Sedapuhku saavad külastajad nutiseadme vahendusel tutvuda Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks Vabadussõja aegsete soomusrongide põhjal loodud soomusrongiga nr 7 “Wabadus”.

Soomusrongi nr 7 “Wabadus” on Eesti sõjamuuseumi näituseprojekt, mis sõitis terve eelmise aasta mööda Eesti ja Läti raudteed. Teel peatuti 35 jaamas ning pakuti avastamisrõõmu rohkem kui 100 tuhandele inimesele.

Sõjamuuseumi direktor Hellar Lille sõnul tuuakse „Wabadus“ ka füüsilisel kujul tänavu Viimsisse.

„Töötame praegu selle nimel, et veel käesoleval aastal saaks soomusrongi taas oma silmaga näha ja käega katsuda. Aga mul on hea meel, et kõigil kel eelmisel aastal rong nägemata jäi või kes tahaksid seda uuesti külastada, on see nüüd vähemasti virtuaalselt taas võimalik,“ ütles Lill.

Hetkel seisab soomusrong nr 7 “Wabadus” omaTapal ja ootab transportimist Viimsisse, et saada osaks Sõjamuuseumi püsiekspositsioonist.

Vabadussõjas oli kasutusel kuus laiarööpmelist soomusrongi. Soomusrong nr 7 “Wabadus” pole ühegi kunagise soomusrongi täpne koopia, vaid ajaloolist eeskuju järgides ehitatud uus rong. Rongi koosseisus kuuluvad suurtükivagun, kuulipilduja vagun, dessantvagun ja sanitaarvagun.

Näitusetuuri ajal katteplatvormil asunud soomusauto „Estonia“ seisab hetkel Sõjamuuseumi õuel Viimsis ja virtuaaltuuri osa ei ole.

Soomusrongi nr 7 “Wabadus” virtuaaltuuri saab külastada SIIT.

Tunnuspilt: kuvatõmmis Sõjamuuseumi virtuaaltuurist.

Loe samal teemal veel:

„Sõjamuuseumi saab nüüd minna ka virtuaaltuurile“

„Soomusrong nr. 7 „Wabadus“ jõuab Viimsi Sõjamuuseumisse“

Viimsi Uudised 

 

Jaga: