VIDEOANALÜÜS: vaata kuidas refid 2017 valijatele mütsi pähe tõmbasid

2017. aasta kohalikeks valimisteks tellis Reformierakond Viimsis omale ligi kaks ja poolt minutit pika promoklipi pealkirjaga „Tugev Viimsi“.

Toome sellest propagandataiesest ära värvikamad lõigud ühes lühikommentaaridega sellele, mis tegelikult on refid võimul olles on teinud.

I episood: Siim Kallas vestab laste toimetamiste taustaks võimalustest jõuda maailmatasemele ning saada tipptegijateks

 

Kommentaar: 2017. aasta novembrist kuni 2019. aasta veebruarini Viimsi vallavanemana töötanud Siim Kallase kõige silmnähtvamaks saavutuseks jäi vallamajja omale uue, 2-ruumilise kabineti ehitamise organiseerimine. Siim Kallase vallavalitsus lasi tühja ka riigihanke Tammede pargi rajamiseks, mis oli refide üks peamisi valimislubadusi.

II episood: Alvar Ildi ja Märt Vooglaidi semulik käepigistus

 

Kommentaar: Alvar Ild oli videoklipi salvestamise ajal Viimsi vallavanem. Ettevõtja Märt Vooglaidil on Viimsis vallas käsil mitmed kinnisvaraarendused. Semukapitalismi reljeefne sümbolstseen.

III episood: Siim Kallas lubab rajada riigigümnaasiumi, tennisekeskuse, tulevikukooli ja noorte talentide kooli

 

Kommentaar: riigigümnaasiumi ehitas Viimsisse Eesti riik, mitte vallavalitsus. Tennisekeskuse rajas eraomanik ning tulevikukool (Taavi Kotka peamine valmislubadus) on jäänud ehitamata. Noorte talentide kool („Artium“) avab uksed 2022 sügisel. Kallas ehitis refe võõraste sulgede ning täitmata jäänud lubadustega.

IV episood: Siim Kallas räägib, et Viimsi peab olema hästi juhitud omavalitsus

 

Kommentaar: Viimsi juhtimisel on refid rakendanud oma partei tööbüroo põhimõtteid. Pärast Siim Kallase lahkumist toodi Viimsi vallavanemaks ilma kohalike juurteta Laine Randjärv, kes suutis siin tekitada mastaapse hariduskriisi. Tema lahkumise järel toodi vallavanemaks refide tekitatud poliitilise skandaali tõttu kantsleri kohast ilma jäänud Illar Lemetti, kes peagi astus seejärel Reformierakonda.

 V episood: Kristjan Jõekalda teeb maavillast koomuskit

 

Kommentaar: valimisklippi kohale kupatatud Jõekalda ei ole enamikel volikogu istungitel kohal olnud. Mees, kes on enamuse ajast on oma volikogu liikme staatuse peatanud, kutsuti volikokku korraks siiski tagasi 2020. aasta aprillis. Siis sai ta anda oma hääle perekond Vooglaidi arendatava Tammelaane detailplaneeringu kehtestamise poolt. Oli tõesti kohal, andis poolthääle, sõna ei võtnud.

Tunnusfoto: pexels.com

Viimsi Uudised

Jaga: